Political

එජාපය අවසන් ගමනේ…. සමස්ත ලංකාවේන්ම 6?ක් … අකිලගේ “One Man Show” එක … බැසිල්ගේ සමික්ෂණයේන් 2/3කත් අමාරුවේ… අමාත්‍ය තනතුරු 5ක් බිල්ලට දෙයි!

Published on: Jul 27, 2020 – ශ්‍රී ලංකා පොදුජන පෙරමුණ 2/3ක් පාර්ලිමේන්තුවේ ලබ ගැනිමේ සටන මේ වනවිට අවිනිශ්චිත තත්ත්වයකට පත්ව ඇති බව අප දේශපාලන වාර්තාකරු සදහන් කරනවා.පසුගිය සතියේ පොහොට්ටු නායකයන්ගේ හදිසී රැස්විමක පවත්වා ඇති අතර එහිදි මේ සම්බන්ධයෙන් දිර්ඝ වශයෙන් සාකච්ඡාකර තිබේ. පසුගිය සති කිහිපය තුල සිදුවු වැරදි හේතුවෙන් මැතිවරණ ව්‍යාපාරය යම් අවුල් සහගත තත්ත්වයකට පත්ව ඇති බවත් ඒ අනුව් 2/3ක ප්‍රථිපලයක් ලබා ගැනිම අපහසු තැනකට පත්ව ඇති බවයි ඔහුන්ගේ මතය වි ඇත්තේ

ඒ අනුව මහමැතිවරණය ජයග්‍රහණය කිරිමෙන් පසුව නව රජයේ අමාත්‍ය මණ්ඩලය පත්කිරීමේදී අමාත්‍ය තනතුරු 5ක් හිස්ව තැබිමට සාකච්ඡා වි ඇති අතර එම අමාත්‍ය තනතුරු කිසියම් කණ්ඩායමක් ආණ්ඩුවට සහය දෙන්නේ නම් ඔහුන්ට ලබාදිමට එහිදි තින්දු කර තිබේ.

මීට අමතරව පත් කෙරෙන කැබිනට් මණ්ඩලය ව්‍යවස්ථාවේ ප්‍රතිපාදන අනුවම පත්කෙරෙන අතර රාජ්‍ය අමාත්‍යවරුන්ට විෂය කාර්යය පැවරීමට එහිදි තින්දු කර තිබේ. එසේම එකම විෂයකට අදාළ එහෙත් දැනට අමාත්‍යංශ ගණනාවක විසිර ගොස් ඇති කැබිනට් විෂයන් සංයුක්ත කොට නව අමාත්‍යංශ ගණනාවක් නිර්මාණය කිරිමටද මේ වනවිට කටයුතු කරමින් සිටින අතර එහි මුලිකත්වය ගෙන කටයුතු කරනුයේ බැසිල් රාජපක්ෂය.

මේ අතර ආණ්ඩුවේ අසාර්ථක විම් හමුවේ සජිත් ප්‍රේමදාසගේ සමගි ජනබල පක්ෂය පියවර කිහිපයකින් ඉදිරියට පැමිණ ඇති අතර එක්සත් ජාතික පක්ෂයේ බල කඳවුරු රැසක් මේ වනවිට සජිත් සමග එකතු වි ඇති අතර ආණ්ඩුවේ අසමත් කම හමුවේද යම් පිරිසක් ඔහුන්ට සහය දැක්විමට කටයුතු කරමින් සිටින බව මේ වනවිට අනාවරණය වි තිබේ.

එක්සත් ජාතික පක්ෂය මේ වනවිට අසරණ තත්ත්වයකට පත්ව ඇති අතර රනිල් වික්‍රමසිංහ පමණක් තනිවම මාධ්‍ය මෙහෙයුමක් දියත් කරමින් සිටි.මහා මැතිවරණය සම්බන්ධයෙ මේ දක්වා සිදුකර තිබේන සමික්ෂණයන්ට අනුව එජාපයට ආසන 6ක් ඉක්මවා යැම අපහසු වනු ඇති.

අකිලගේ “One Man Show”

මෙවර මහා මැතිවරණය සඳහා එක්සත් ජාතික පක්ෂ මහ ලේකම් අකිල විරාජ් කාරියවසම් මහතා කුරුණෑගල දිස්ත්‍රික් එක්සත් ජාතික පක්ෂ අපේක්ෂ ලැයිස්තුව සකස් කර තිබෙන්නේ සිය පාර්ලිමේන්තු සිහිනය සැබෑ කර ගැනීමේ අරමුණෙන් පමණක් බව එම පක්ෂයේ කුරුණෑගල දිස්ත්‍රික්කයේ සංවිධායකින් මැසිවිලි නගන බව කුරුණෑගල අප දේශපාලන වාර්තාකරු සදහන් කළා.

එක්සත් ජාතික පක්ෂ කුරුණෑගල දිස්ත්‍රික් සංවිධානයේ එම අභන්තර ආරංචි මාර්ග අවධාරණය කර සිටින්නේ දේශපාලනය ගැන කිසිදු අවබෝධයක් නොමැති, ජනතාව නොදන්නා සහ ජනතාව අතර නොමැති පිරිසක් අපේක්ෂකයන් ලෙස ඉදිරිපත් කර, ඔවුන් පාවිච්චි කරමින් දිස්ත්‍රික්කය පුරා ආසන 14හි ම මනාප එකතු කර ගැනීමේ කූඨ දේශපාලන පරමාර්ථය ඇතිව අකිල විරාජ් මහතා මෙම ලැයිස්තුව සකසා ඇති බවයි.මේ වන විට ඇතැම් අපේක්ෂකයන් අකිල විරාජ් මහතාගේ මෙම දේශපාලන උප්පරවැට්ටිය හඳුනා ගෙන ඇති අතර, එහි ප්‍රතිඵලයක් ලෙස කුරුණෑගල ආසනයේ එක්සත් ජාතික පක්ෂයේ ප්‍රධාන සංවිධායකවරයා ලෙස පත් කළ අපේක්ෂකයා ඡන්ද සටනින් ඉවත් වී තිබේ.

පක්ෂයේ ආසන සංවිධායක ධූර, දිස්ත්‍රික් සංවිධායක ධූර සහ අපේක්‍ෂකත්ව ලබා දී ඔවුන්ට පාර්ලිමේන්තු සිහිනය පෙන්වා ඔවුන් සිය මැතිවරණ ප්‍රචාරක ව්‍යාපාරයට යොදා ගනිමින් “One Man Show” එකක් ලෙස අකිල විරාජ් කාරියවසම් මහතා ඉතා සූක්ෂම ලෙස සිය මහා මැතිවරණ මෙහෙයුම සැළසුම් කර තිබෙන බවය.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyright © 2017 LNW TODAYThemetf

To Top