LNW SPY

කිංග්ස්බරි හෝටලයේ දමිළ ව්‍යාපාරික ප්‍රජාවේ හමුවට වියදම් කලේ කවුද? කසිප්පු කාරයන්ගේ මුදලින් කැම්පෙන් කරන විමලේ …

Published on: Jul 15, 2020- පොහොට්ටු අපේක්ෂක විමල් වීරවංශගේ ප්‍රධානත්වයෙන් පසුගිය දා හිටපු ප්‍රවීණ ක්‍රිකට් ක්‍රීඩක මුත්තයියා මුරලිදරන් විසින් සංවිධානය කරන ලද යැයි කියන දමිළ ව්‍යාපාරික ප්‍රජාවේ හමුව සම්පූර්ණයෙන් වියදම් කරමින් සංවිධානය කර ඇත්තේ ලංකාවට වැඩිම එතනොල් ගෙන්වන ව්‍යාපාරිකයන් දෙදෙනෙකු විසින් බව මේ වනවිට අනාවරණය වි තිබේ.

කොළඹ කිංග්ස්බරි හෝටලයේ එම උත්සවය සංවිධනය කර තිබුනෙ ලංකාවට එතනොල් ගෙන්වන කුප්‍රකට ව්‍යාපාරිකයන් දෙදෙනෙකු වන ජයලත් පීරිස් සහ මුරලිදරන්ගේ සහෝදරයා වන ශෂිධරන්   මුරලිදරන් විසින් වන අතර දමිළ ව්‍යාපාරික ප්‍රජාව යනුවෙන් කැදවා ඇත්තේද විවිධ කුප්‍රකට ව්‍යාපාරිකයන් බව මේ වනවිට අනාවරණය වි තිබේ.(ඒ පිළිබඳව තොරතුරු බලාපොරොත්තු වන්න.)ඔහුන් දෙදෙනාද එම අවස්ථාවට එක්ව සිටිම විශේෂත්වයක්. කොළඹ දිස්ත්‍රික්කයේ අංක එකට මනාප ගැනිම සදහා දැවැන්ත මැතිවරණ මාධ්‍ය මෙහෙයුමක් දියත් කර සිටින විමල්ගේ වියදම් වලින් සියයට 60ක්ම දරණුයේ ශෂි,ජයලත් එතනොල් කරුවන් දෙදෙනා වේ.දේශප්‍රේමිත්වය කරපින්නාගේ රටේ ජනතාවට වෙදිකා මත විවිධ ආතල් සපයන විමල් වැනි ජාතිවාදින් කසිප්පු කාරයන් සමග එකට සිටිමින් නටන ජොගිය කුමක්දැයි ජනතාව අවබෝධ කරගත යුතුය.

මේ රටට වැඩිම විෂ සහිත එතනොල් ප්‍රමාණයක් ගෙන්වන ව්‍යාපාරිකයන් දෙදේනා අතරින් දග පන්දු යවන ක්‍රීඩක මුත්තයියා මුරලිදරන් ගේ සොහොයුරා වන ශෂි මුරලිදරන් ඉදිරියෙන්ම සිටින අතර ඔහු සමගම් කරට කර සටන දියත් කරනුයේ ජයලත් ය.එ 2013 වර්ෂයේදී ලක් ඉතිහාසයේ එතනොල් ගෙන්විම සම්බන්ධයෙන්හසුව විශාලතම රේගු දඩය ගැසුවේද මුරලිදරන් ගේ සොහොයුරාට වන අතර එම පරික්ෂණ වෙනුවෙන් නිර්භිතව පෙනි සිටි රේගුවේ ඉහල නිළධාරියෙකු වන නියෝජ්‍ය රේගු අධ්‍යක්ෂ සුමතිපාල උඩුගම්සූරිය හටද එකල රාජපක්ෂලාගේ බලපෑම් හමුවේ ගෙදර යන්නට සිදුවිය. විෂ එතනොල් ගෙන්වන ලද මුරලි සහ ඔහුගේ සොහොයුරා ආරක්ෂා කරන ලද්දේ එවකට මෙරට ආරක්ෂක ලේකම් වූ වත්මන් ජනාධිපති ගෝඨාභය රාජපක්ෂ විසිනි.අදාළ රේගූ දඩය නොගේවා සිටිම සදහා සෂී සහ ජයලත් රීට් ආඥාවක් ඉල්ලා අධිකරණය හමුවට ගියද එයද ප්‍රතික්ෂප වුනා.

මුත්තයියා ප්‍රභාකරන් මහා මැතිවරණයේ නුවරඑළිය දිස්ත්‍රික්කයට පොහොට්ටුවෙන් තරග වදිමින් සිටි.අතිතයේ තමන් සහ තම සොහොයුරා බේරා ගත් ගෝඨාභය වෙනුවෙන් නුවර එළියේ පොහොට්ටුවේ වේදිකාව ට ගොඩ වීමට මුරලි කටයුතු කරමින් සිටි.

මිස්ටර් ජයලත් පීරිස්, මිස්ටර් ශෂිදරන්…. එතනොල් ගෙන්වූ දෙදෙනෙක් රවී හෙළිකරයි

මුදල් විසර්ජන කෙටුම්පත පිළිබඳව විවාදයට එක් වූ මුදල් අමාත්‍ය රවී කරුණානායක මහතා එතනෝල් ජාවාරමට සම්බන්ධ පුද්ගලයින් දෙදෙනෙකු පිළිබඳ අනාවරණ කළේය.

” අද මාධ්‍ය තුළින් එතනෝල් කන්ටේනර් පිළිබඳ ප්‍රවෘත්ති අසන්නට ලැබෙන්නෙ නැහැ. අසන්නට ලැබෙනවා නම් ඒ වගේ කිහිප ඉන්නවා. අද මා නම් කරන්නම් ඒ කවුද කියලා. දේශපාලකයින්ගෙ නම් පාවිච්චි කරලා ඒ අයගෙ පිටිපස්සෙ ඉන්න කිහිප දෙනෙක් ඉන්නවා. සුරාබදු දෙපාර්තමේන්තුව තුළින් හොයලා බලලා තියෙනවා මේ ගැන. මිස්ටර් ජයලත් පීරිස්, මිස්ටර් ශෂිදරන්. ශෂිදරන් කියන්නේ මේ රටේ ක්‍රිකට් ගහපු එක්කෙනෙක්ගෙ මල්ලි කෙනෙක්. මේ නම් දෙක දැන ගත්ත කමන් දන්නවා කවුද කියලා. ගිය අන්තර් ආණ්ඩුව කාලෙත් නොයෙක් සුන්දර කතා කියලා අපි පස්සෙත් ආවා. ”#Muttiah, #Muralitharan, #Wimal, #weerawansa

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyright © 2017 LNW TODAYThemetf

To Top