ලෝකයා

ව්‍යාපාරිකයන් භිය වද්දා කෝටි ගණන් කප්පම් ගන්නා කවුද මේ මලී?

Published on: Jun 25, 2020 – ජංගම දුරකතනයක ‘වට්ස්අප්’ WhatsApp මෘදුකාංගය මගින් දත්ත සොරාගනිමින් ඒවා ප්‍රචාරය නොකර සිටීමට කප්පම් වශයෙන් ප්‍රසිද්ධ ව්‍යාපාරිකයකුගෙන් රුපියල් කෝටි 10 ක් ඉල්ලීමේ සිද්ධියකට අදාළව අපරාධ පරීක්ෂණ දෙපාර්තමේන්තුව අත්අඩංගුවට ගත් 24 හැවිරිදි හිටපු සැලසුම් කළමනාකාරිනියක ලෙස පෙනී සිටින මාලී,වැනි විවිධ නාමයන්ගෙන් පෙනී සිටින සමන්මලී අල්විස් නැමති කාන්තාව රටේ ව්‍යාපාරිකයන්, දේශපාලඥයන් ඇතුලු රැසක් රවටමින් මුදල් වංචාකර තිබේන බව මේ වනවිට අනාවරණය වි තිබේ.

අදාළ කාන්තාව ලබන 06 වැනිදා තෙක් රක්ෂිත බන්ධනාගාර ගත කරන ලෙස කොළඹ ප්‍රධාන මහේස්ත්‍රාත් ලංකා ජයරත්න මෙනෙවිය පසුගිය (22) අදා නියෝග කර තිබේ.මෙම සිද්ධිය සම්බන්ධයෙන් අපරාධ පරීක්ෂණ දෙපාර්තමේන්තුව වෙත පැමිණිලි කර තිබුණේ තේ කර්මාන්තයට සම්බන්ධව මෙන්ම තවත් ව්‍යාපාර රැසක් මෙහෙයවන KDU Group හි සභාපති තුෂාන් (thushan upasena) විසිනි. තමන්ගේ ජංගම දුරකතයේ තිබූ “වට්ස්අප්” තාක්ෂණයෙන් හුවමාරුකරගත් ව්‍යාපාරික රහස් ඇතුළත් ගොනු මෙන්ම හඬපට ද ඇතුලු දේ බලෙන් ලබාගෙන ඒවා ප්‍රචාරය නොකර සිටීමට මෙම කප්පම් මුදල සැකකාරිය විසින් ඉල්ලූ බවට පැමිණිලිකරු සිය පැමිණිල්ලෙන් දක්වා තිබිණි.

අදාළ කාන්තාව විවිධ් ස්වරූපයෙන් පෙනී සිටින අයෙකු වන අතර ඇය සතුර Facebook සමාජ ජාල ගිණුම් 16කට වැඩි සංඛ්‍යාවක් පවත්වාගෙන යන අතර මංගල දැන්විම් පලකිරිම හරහා විවිධ පොසතුන් අල්ලා ගන්නා ඇය පසුව ඔහුන්ව් බිය වද්දා කප්පම් ගැනිම කාලයක සිට සිදුකර තිබේන බව අප දේශපාලන වාර්තාකරු සදහන් කළා.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyright © 2017 LNW TODAYThemetf

To Top