LNW SPY

ගෝඨාට බම්බුගහන්න කියන්න…. මම එනකම් ඉන්නවා… බුද්ධශාසන සම්බන්ධ්කරණ ලේකම් තනතුරට කෙලවෙන ලකුණු!

Published on: Feb 8, 2020 – අග්‍රාමාත්‍ය මහින්ද රාජපක්ෂ යටතේ ඇති බුද්ධශාසන , සංස්කෘතික හා ආගමික කටයුතු අමාත්‍යංශයේ සම්බන්ධ්කරණ ලේකම් ලෙස කුප්‍රකට සමාජ ශාලා හිමිකරුවෙකු වන කිත්සිරි ගංගනාත් අබේගුණවර්ධන මහතා පත්කිරිම සම්බන්ධයෙන් ජනාධිපති ගෝඨාභය රාජපක්ෂ මහතාගේ අවධානය යොමුවි තිබේන බව අප දේශපාලන වාර්තාකරු අනාවරණය කළා.

බුද්ධශාසන , සංස්කෘතික හා ආගමික කටයුතු අමාත්‍යංශයේ සම්බන්ධ්කරණ ලේකම්වරයා කුප්‍රකට සමාජ ශාලා හිමිකරුවෙකු බව slvlog,youtube හරහා ප්‍රථමයෙන් අනාවරණය කල අතර එම අනාවරණයත් සමග ඇතිවු තත්ත්වයත් සමග ලේකම්වරයා සම්බන්ධයෙන් ජනාධිපතිවරයාට විවිධ පාර්ශවයන් විසින් වාර්තාකල අතර ඒ අනුව ජනාධිපතිවරයා මේ සම්බන්ධයෙන් අවධානය යොමුකර තිබේන බවයි අප වාර්තාකරු සදහන් කලේ.

ගෝඨාව විනාශ කිරිමේ අරමුණින් යුතුව මෙම පත්කිරිම් සිදුකිරිමට මහින්ද කදවුර කටයුතු කරන බවට දිගින් දිගටම චොදනා එල්ල වුනා.

මේ අතර ජනාධිපතිවරයාගේ මැදිහත් විමත් සමග තමන්ට තනතුර අහිමි වේ යැයි බියට පත්ව ඇති කිත්සිරි මහින්ද රාජපක්ෂ අග්‍රාමාත්‍යවරයා රටින් පිටව යැමට මොහොතකට පෙර හමුවිමට ගොස් ඇති අතර එහිදි තනතුර සම්බන්ධයෙන් භිය නොවි සිටින ලෙස තමන්ට අගමැතිවරයා පැවසු බව කිත්සිරි සිය සමිපතමයන් සමග සදහන් කර තිබේ.

මහින්ද මහත්තයා ඒ කතාව ගණන් ගත්තේ වත් නෑ …. ” ගෝඨාට බම්බුගහන්න කියන්න…. මම එනකම් ඉන්නවා… බය නැතුව” ඉන්නවා යනුවෙන් මහින්ද තමන්ට පැවසු බවයි කිත්සිරි පවසා ඇත්තේ. මහින්ද රාජපක්ෂ ජනාධිපතිවරයාව සිටි සමයේ ජනාධිපති සම්බන්ධීකරණ ලේකම්වරයා ලෙස කටයුතු කල කිත්සිරි හම්බන්තොට දිස්‌ත්‍රික්‌කයේ රාජපක්ෂලාගේ දේශපාලන ව්‍යාපාරය මෙන්ම රාජපක්ෂලාගේ කළු සල්ලි සුදුකිරිමේ මෙහෙයුම සදහා යොදාගත් ඉත්තේකු වන අතර ඒ සදහාම Sithwin නමින් night club එකක්ද ආරම්භ කිරිමට කටයුතු කරන ලදී.නාමල් රාජපක්ෂගේ හම්බන්තොට මැතිවරණය මෙහෙයුම සදහා කැපවි මුදල් වියදම් කරමින් කටයුතු කල කිත්සිරි පසුගිය ජනාධිපතිවරණය සමයේ උතුරේ ප්‍රදේශ කිහිපයක දමිල ජනතාවට භාණ්ඩ බෙදාදීම සදහාද කැපවි කටයුතු කර තිබේ.

බුද්ධශාසන අමාත්‍යාංශයේ සම්බන්ධීකරණ ලේකම්වරයා night club කාරයෙකු ලෙස සමාජය හදුනා ගැනිමත් සමග තමන්ට night club එකක නැති බව තැන තැන පවසමින් සිටින කිත්සිරි Sithwin නැමති සමාජ ශාලාවේ හිමිකරු වෙනත් අයෙකු බවද හදුන්වාදිමට කටයුතු කර තිබේ.නමුත් ලංකාව වැනි රටක දේශපාලනය තුල ගමනක් යන කුප්‍රකට මාෆියාකරුවන් කිසිවෙකුත් තමන්ගෙ නමට මේ අකාරයේ ජනතා මුදල් කබාසිනීය කරන,හොරකම් කරන,කළු සල්ලි සුදුකරන ආයතන ලියාපදිංචි නොකරන බව කිත්සිරිට අමතක වි තිබේ.

Place Type :Art Gallery, Just For Fun, Arts & Entertainment
Address :Marine Drive, 00400 Colombo, Sri Lanka
Coordinate :6.89313476378, 79.8533830047
Phone :0775740027
Rating :5.00
Facebook :facebook.com/ SithwinEntertainment
5.4K people like this.

Website : sithwin.com

About The Business:

Sithwin entertainment is a bollywood dancing night club.

අන්තර්ජාලයේ Sithwin night club එක සම්බන්ධයෙන් තොරතුරු සදහන්ව ඇත්තේ මෙලෙසිනි. sithwin.com නමින් වෙබ් අඩවියක් නම් කර තිබුනද එම නාමය සහිත ඩොමේනයක් වෙන්කර ගැනිමට මේ දක්වා කටයුතු කර නැත.

ලේකම්වරයාගේ පෞද්ගලික Facebook සමාජ ජාලාව Kithsiri Ganganth Abeygunawardana නමින්  kithsiri.abeygunawardana.1 යන  User Name එක යටතේ පවත්වාගෙන යන අතර එහි  Music,Artists කාණ්ඩය යටතේ Dj Harry නැමැත්තේකු සිටින අතර  ඔහු Sithwin night club හි DJ කරනා ඉන්දිය ජාතික  පුද්ගලයා වන අතර ඔහු සමග ගත් ඡායාරූප කිහිපයක්ද පහතින් බලන්න.(මෙම අනාවරණයෙන් පසු මේ සියල්ලම අතුරුදන් විය හැකී බව කරුණාවෙන් සලකන්න…)

මේ අතර Sithwin night club  සතු 0775740027 දරණ දුරකතනය සතුව ඇත්තේ Shadir Basheer නැමති මුස්ලිම් තරුණයෙකුට වන අතර ඔහු කිර්තීගේ සමිපතමයෙකු ලෙස කටයුතු කරන අතර Sithwin night club එකෙහි පරිපාලන කටයුතු රැසක් මෙහෙයවනු ලබන්නෙ ඔහු විසින් බව අපගේ උපාය දුතයෙකු හරහා කල කතා බහකදි අනාවරණය කර ගැනිමට හැකි වි තිබේ. (හඩපට ඇත. )

මේ අතර ලේකම්වරයාගේ වන්දිභට්ටකම් කරන උදාර විමුක්ති පෙරේරා නැමැත්තාගේ Facebook හි තප්පර 5ක විඩියෝවක් පලව ඇති අතර එය මිට මාසයකට පෙර Sithwin night club හිදි සජිවිව විකාශය වුවකි.පුවත පලවිමෙන් පසුව එම විඩියෝව ඉවත්කල හැක.

Posted by Udärå Vimukthi Perera on Tuesday, December 31, 2019

ස්වාමියාගේ ඇත්ත හෙළිවනවිට කුපිත වු කුක්කෝ……

අප මේ අනාවරණය කළේ රටේ බත්කන 69 ලක්ෂයට අයත් නොවන ජනතාවට ඇත්ත ඇති සැටියෙන් දැන ගැනිම සදහා පමණී. කතාව අවසන් නැත.තවත් තොරතුරු රැසක් අප ඉදිරියේදි අනාවරණය කිරිමට සුදානම්.

සටහන….

Night Club කාරයෙකු රාජපක්ෂලාගේ ආණ්ඩුවේ බුද්ධශාසන අමාත්‍යවරය වුවද අපට කමක් නැත. කොහොමත් රාජපක්ෂ කදවුර නියෝජනය කරන වැඩිහරියක් රස්තියාදු චිවරධාරින් ජනතාවට බණ දෙසා කරන්නෙම දුෂිත වැඩ බව අමතුවෙන් ජනතාවට කියාදිය යුතු නැත. නමුත් බෞද්ධ සාසනයට මුවාවි රාජපක්ෂ අයියා සිටි සමයේ කුඩු කන්ටේනර ගනන් රටට ගෙන ආ යුගයක් තිබු බව අමතක නොකල යුතුය.කුඩු නාලිකා තවමත් මේ රටේ ජනතාවගේ මනස විකෘති කරන බව අමතක නොකල යුතුය.ඒ නිසාම අනතුර දැක දැකම අහක නොබලා ඒ පිළිබඳව ජනතාවට දැනුවත් කර තිබිම ඇගට ගුණය.

කතාව අවසන් නැත…………

………………………..

Lanka News Web පවත්වාගෙන යෑම සදහ ඔබගේ උදවු අවශ්‍ය අවශ්‍යම මොහොතක්…

Loading…Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyright © 2017 LNW TODAYThemetf

To Top