Political

Voice Cut චීවරධාරින්ට ළමා නිවාසයේ දැරියන් දෙන කවුද මේ “ශ්‍රි”…. මහානායක හිමියන්ටත් වස දිලා ඝාතනය කරන්න හදලා.. කාටත් හොරා චීවරයට මුවාවු හොරු මෙන්න

Published on: Feb 6, 2020- ළමා නිවාසයක් පවත්වාගෙන යන මුවාවෙන් කිසිදු හවුහරණක් නැති කුඩා දැරිවියන් තමන්ගේ මෙන්ම වත්මන් ආණ්ඩුවේ Voice Cut චීවරධාරින්ගේ පහත් ලිංගික ආශාවන් සංතෘප්ත කරගැනීමට යොදාගන්නා චීවරධාරියෙකු පිලිබඳව අප දේශපාලන වාර්තාකරු තොරතුරු අනාවරණය කරගෙන තිබේ.

නීතියේ ඇසට වැලිගසමින් චිරාත් කාලයක් තිස්සේ ඉතාම සුක්ෂම අන්දමින් ජයවර්ධනපුර ප්‍රදේශයේ මෙම ළමා නිවාසය පවත්වාගෙන යන අතර එහි භාරකාරත්වය දරණුයේ මහානායක හිමියන්ගේ ආහාරවලට වසදී ඝාතනය කිරීමට කුමන්ත්‍රණය කල “ශ්‍රි” කැල්ලක් නාමයේ සදහන් මජර,රස්තියාදු චිවරධාරියෙකු විසිනි.

(ළමා නිවාසයේ නාමය හෝ චිවරධාරියාගේ නාමය හෙළිදරවු නොකරන්නේ දරුවන්ගේ යහපත සලකා බව කරුණාවෙන්ස ලකන්න …. වහාම නීතිය ක්‍රියාත්මක කිරිමට වත්මන් ආණ්ඩුවේ බලධාරීන් කටයුතු නොකලහොත් සියලුම සාක්ෂි සහිත අනාවරණයක් සිදුකිරිමට අප සුදානම් )

එසේම තවත් නීති විරෝධී සහ සමාජ විරෝධී ක්‍රියා රැසකට සම්බන්ධ බවට තොරතුරු ඇති මෙම චීවරධාරියාගේ යටගිය පැටිකිරියද අපට වාර්තා විය.

කලක් දලදා මාලිගාවේ තේවාව භාරව මෙන්ම කාරක සංඝ සභිකයෙකු ලෙසද කටයුතු කර ඇති මොහු අස්ගිරි පාර්ශවයේ සිටි ජ්‍යෝෂ්ඨතමයෙකි. අස්ගිරි පාර්ශවයේ මහානායක ධුරය ලබාගැනීමේ අරමුණින් එවකට මහානායක ධූරය දැරූ අතිපූජ්‍ය උඩුගම ශ්‍රී බුද්ධ රක්ඛිත හිමියන්ගේ ආහාරවලට වසදී ඝාතනය කිරීමට තැත්කිරීම හා තවත් ස්ත්‍රී දූෂණ චෝදනා යටතේ කලක් බන්ධනාගාරගතව සිටි මේ චීවරධාරියා භික්ෂු භාවය අහෝසි කර ශාසනයෙන් නෙරපා දැමූ අයෙකි.

ඇවන්ට් ගාඞ් අධිපති නිශ්ශංක සේනාධිපති සමගද සමීප සබඳතාවයක් ඇති “ශ්‍රි” මාසිකව රුපියල් ලක්ෂ 5 බැගින් ඇවන්ට් ගාඞ් ගිණුමෙන් ළමා නිවාසයේ ගිණුමට බැරකර ගැනිමට සමත්වු අයෙකු වන අතර මහ මුල්‍ය වංචාව සම්බන්ධයෙන් නිශ්ශංක සේනාධිපතිට චොදනා එල්ල වු සමයේ ඔහු වෙනුවෙන් මාධ්‍ය හමුවල පවා ප්‍රසිද්ධියේ පෙනී සිටි පිරිස අතර ඉදිරියෙන්ම සිටි අයෙකුද වනවා.

එසේම තමන්ගේ එකකුස උපන් වැඩිමහල් සහෝදරයාගේ දියණිය අඹුකමේ තබාගත් පාපතර බාප්පා කෙනෙකි.මේ වන විට ඔහුට දාව අවුරුදු 25 ඉක්මවූ දරුවකුද සිටින අතර තමන්ට හිමි මහා ධනස්කන්ධයේ වැඩිප්‍රමාණයක් අඹුවගේ නමින් සඟවා ඇත. පිට කෝට්ටේ ප්‍රදේශයේ පෞද්ගලික පාසලක්ද මොහු විසින් ඇයගේ නමින් පවත්වාගෙන යයි. විශේෂයෙන් ස්ත්‍රී දූෂණ බොහෝමයකට වගකිවයුතු මොහු චීවරය, ධනය හා දේශපාලන සම්බන්ධකම් භාවිතා කරමින් ඒවා සඟවා ගැනිමට සමත්වු අයෙකි.

කොලඹ ප්‍රදේශයේ කෝටිගණනක ඉඩකඩම් හා දේපොල හිමි මේ චීවරධාරියා මවුපියන් අහිමි අහිංසක දරු දැරියන් විකුණමින් එම දරුවන්ගෙන් තමන්ගේ පහත් ලිංගික ආශාවන් සපුරාගන්නා මේ පාපතරයා තම මිලමුදල් බලයෙන්, මැරකමින් හා දේශපාලන සමබන්ධකම්වලින් නීතියේ ඇසට වැලිගසමින් සිටියි.

කලකට ඉහතදීද එම ළමා නිවාසයේ සිටි වෙනත් චීවර ධාරියෙකුද දූෂණ චෝදනා සම්බන්ධයෙන් අත්අඩංගුවට පත්ව ඇත.

Lanka News Web පවත්වාගෙන යෑම සදහ ඔබගේ උදවු අවශ්‍ය අවශ්‍යම මොහොතක්…

Loading…


Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyright © 2017 LNW TODAYThemetf

To Top