Conspiracy

UNP කෘත්‍යාධිකාරි මණ්ඩලය රැස්වෙන්නේ රනිල්ගේ ගෙදර? පාක්ෂිකයින් ගොනාට අන්දවන්න සජිත්ට තනතුරු දෙකක්… රැස්විමට සජිත් නෑ .. රෝසී වෙනුවට ඉෂිනී? එජාපයට කෙලවන රනිල්,දිලිත් ගෝඨා කුමන්ත්‍රණය!

Published on: Jan 30, 2020- දිගින් දිගටම අප අනාවරණය කල පරිදිම එක්සත් ජාතික් පක්ෂයේ (UNP)නායකත්වය තවදුරටත් රනිල් වික්‍රමසිංහ මහතා වෙත තබා ගැනිමට කටයුතු කරන බව කෘත්‍යාධිකාරි මණ්ඩල රැස්විම යැයි රනිල් පිළ හදුන්වා ගන්නා කණ්ඩායම හමුවේ අද දැනුම් දුන්නා.

අද පැවැති කෘත්‍යාධිකාරි මණ්ඩල රැස්විමේ ඇති හාස්‍යජනක සිද්ධිය වන්නේ විපක්ෂ නායක,එජාප නී.නායක මෙන්ම ජනාධිපතිවරණයේදි 60 ලක්ෂයකට ආසන්න ජනතා කැමත්තක් දිනාගත් සජිත් ප්‍රේමදාස රැස්විම වර්ජනය කර සිටියදි ඔහුට මහා මැතිවරණයට තරග වදින සන්ධානය මෙහෙයවිමේ බලය සහ අගමැති අපේක්ෂකත්වයද පිරිනමා තිබේ.

මේ අතර එක්සත් ජාතික පක්ෂ කෘත්‍යාධිකාරී මණ්ඩලයෙන් පාර්ලිමේන්තු මන්ත‍්‍රීවරුන් වන අජිත් පී. පෙරේරා සහ ෆීල්ඩ් මාෂල් සරත් ෆොන්සේකා,රෝසී සේනානායක මෙන්ම ඉමිතියාස් බාකීර් මාකර් ඉවත් කිරිමට රනිල් කටයුතු කර තිබේ. කෙසේවෙතත්තමන් ඉවත් කළ බවට නිල වශයෙන් හෝ නොනිල වශයෙන් හෝ කිසිවක් දැනුම් දී නැතැයි පාර්ලිමේන්තු මන්ත‍්‍රී අජිත් පී.පෙරේරා මහතා කොළඹ දී අද (30) කියා සිටියා.

තමන් එක්සත් ජාතික පක්ෂ කෘත්‍යාධිකාරී මණ්ඩලයෙන ඉවත් කළ බවට දැනගත්තේ මාධ්‍ය මගින් බවත් ඒ පුවත හැර ඒ සම්බන්ධයෙන් වෙන කිසිවක් නොදන්නා බවයි මන්ත‍්‍රීවරයා සඳහන් කළේ.එක්සත් ජාතික පක්ෂ කෘත්‍යාධිකාරී මණ්ඩලයෙන් තමන් එලෙස ඉවත් කිරිමට කිසිඳු හේතුවක් නොමැති බවද ඔහු අවධාරණය කර තිබේ.

කෘත්‍යාධිකාරී මණ්ඩලයෙන් මෙම හතර දෙනා ඉවත් කිරිමට හේතු ලෙස දක්වා ඇත්තේ පක්ෂයේ සමගිය පලුදු වන අකාරයට කටයුතු කිරිම නිසා බවයි.කෙසේවෙතත් සජිත්ට එජාප නායකත්වය ලබාදිය යුතු බවත් නායකත්වය නොමැතිව සන්ධානය මෙහෙයවිම සහ අගමැති අපේක්ෂකත්වය ලබාදීමට එජාප නායකත්වය ගත් තින්දුවට විරුද්ධ විම මෙම ඉවත් කිරිමට මුලික හේතුව වි තිබේ.ඊට හොදම උදාහරණය වන්නේ එජාප ජ්‍යෙෂ්ඨයෙකු ලෙස හදුන්වා ගන්නා අයෙකු පසුගිය දින කිහිපය තුල සජිත් පිළේ මන්ත්‍රීවරුන්ට දුරකතනයෙන් අමතා තර්ජනය කිරිමයි.

අකිල මහා ලේකම්ද?මාධ්‍ය ප්‍රකාශකද?

එක්සත් ජාතික පක්ෂයේ මහා ලේකම් යැයි සිතාගෙන සිටින අකිල විරාජ් කාරියවසම් ඇත්තටම මහා ලේකම් නොව නිකන්ම නිකං මාධ්‍ය ප්‍රකාශක බව අද අනාවරණය වු බව එහි සිටි අප විශේෂ නියෝජිත සදහන් කළා.සාමාන්‍යයෙන් පක්ෂයක ලේකම්වරයෙකු එම පක්ෂයේ තින්දු තිරණ ගැනිමේ ක්‍රියාවලියේ ප්‍රමුඛත්වයක් දැරුවද අකිලට රනිල් කොළයක ලියාගෙන ඇවිත් දුන් දේ පමණක් කෘත්‍යාධිකාරි මණ්ඩල තුල කියවා පසුව එය මාධ්‍ය ඉදිරියේද ප්‍රකාශයක් ලෙස සිදුකර තිබේ.

එජාප කෘත්‍යාධිකාරි මණ්ඩලය රැස්වෙන්නේ රනිල්ගේ ගෙදර

අප පසුගියදා අනාවරණය කල පරිදිම රැට රැට හිටපු අගමැති රනිල් වික්‍රමසිංහ මුණගැසීමට යන ගෝඨාභය TV නාලිකාවේ හිමිකරු දිලිත් ජයවීර, ජාතික සත්වෝද්‍යාන දෙපාර්තමේන්තුවේ වත්මන් අධ්‍යක්‍ෂ ජනරාල්,ගෝඨාට කඩේ යන TNLනාලිකාවේ හිමිකරු රනිල්ගේ සහෝදරයාගේ දියණීය මෙන්ම දිලිත්ගේ සමීප මිතුරිය වන ඉෂිනී වික්‍රමසිංහ සහ දුරකතනයෙන් සම්බන්ධ වන ජනාධිපති ගෝඨාභය රාජපක්ෂ,සාගල රත්නායක,වජිර අබේවර්ධනගෙන් සැදුම් ලත් කෘත්‍යාධිකාරි මණ්ඩලය ගන්නා තින්දු තිරණ මේ වනවිට ක්‍රියාත්මක වන බව පැහැදිලිය.

රෝසී දොට්ට දැමිමේ රහස…

රෝසී සේනානායකද කෘත්‍යාධිකාරි මණ්ඩලයෙන් ඉවත්කිරිමට හදිසියේම කටයුතු කර ඇති අතර ඊට ආසන්නම හේතුව වි ඇත්තේ කොළඹ නගර සභාවේ නගරාධිපති තනතුර සදහා සුදුසුකම් සපුරා ගැනිමට ඉෂිනී වික්‍රමසිංහ අවස්ථාව ලබාදිම සදහා බව මේ වනවිට අනාවරණය වි තිබේ.මිට දින දෙකකට පෙර රනිල් නිවසේ පැවැති දිලිත්,සාගල,වජිර,ඉෂිනි කෘත්‍යාධිකාරි මණ්ඩලය රැස්විමේදි මෙම තින්දුව ගෙන තිබේන බව අප දේශපාලන වාර්තාකරු සදහන් කලේ.

රනිල්-ගෝඨා මෙහෙයුම…

මේ අතර 2/3 ගැනිමේ ගෝඨා මෙහෙයුම සම්බන්ධයෙන් දිර්ඝ වශයෙන් එජාප නායකත්වය සමග ගෝඨාභය ජනාධිපතිවරයා සාකච්ඡා කර තිබේන අතර මහා මැතිවරණයේදි එජාපය දුර්වල කර සජිත්ට සන්ධාන නායකත්වය සහ අගමැති අපේක්ෂකත්වය ලබාදි මහා මැතිවරණයේදි අන්ත පරාජයක් ලගාකර දිම කුමන්ත්‍රණය බවට පත්ව තිබේන බව මේ වනවිට අනාවරණය වි තිබේ.

එජාපයට කෙලවන රනිල්,දිලිත් ගෝඨා කුමන්ත්‍රණය බලාපොරොත්තු වන්න ….

Lanka News Web පවත්වාගෙන යෑම සදහ ඔබගේ උදවු අවශ්‍ය අවශ්‍යම මොහොතක්…

Loading…


Copyright © 2017 LNW TODAYThemetf

To Top