Conspiracy

Just+ice: තප්පුලගේ ලීවේරාට එරෙහිව නීතිඥවරුන් සටනට!… “දප්පු ……බබා…” නලවන නිශාරාගේ ඩිල්…. ගෝඨා මොහොතකට කුඩුවට දැමුවාට ගිහාන්ගෙන් පලිගන්න හැටි…

Published on: Jan 24, 2020 – ඇඹිලිපිටියේ මහාධිකරණ විනිසුරු ගිහාන් පිලපිටිය අත්අඩංගුවට ගන්නා ලෙස නීතිපතිවරයා නියෝග ලබාදීම නීතියට පටහැනි අත්තනෝමතික ක්‍රියාවක් බව පවසමින් කොළඹ මහේස්ත්‍රාත් අධිකරණයේ නීතීඥවරු අද(24) අධිකරණය ඉදිරිපිටදී නිහඬ විරෝධතාවක යෙදුනා.

නීතිපතිගේ කාර්යභාරය අධිකරණයට මග පෙන්වීම සහ සහය වීම පමණක් බවත් එසේ තිබියදී විනිසුරුවරුන් අත්අඩංගුවට ගැනීමට නියෝග නිකුත් කිරීම නීතිපතිගේ කාර්යභාරය නොවන බවයි නීතිඥවරුන් එහිදි පෙන්වා දුන්නේ.

පාස්කු දින ත්‍රස්ත ප්‍රහාරයට සම්බන්ධ බවට චොදනා කරමින් මෛත්‍රීපාල සිරිසේන හිටපු ජනාධිපතිවරයා ගලවා ගැනිම සදහා අනිවාර්ය නිවාඩු යවා සිටින පොලිස්පති පූජිත් ජයසුන්දර වරදකරු කිරිම සදහා බුද්ධි අංශ ප්‍රධානී නිලන්ත ජයවර්ධන සමඟ හවුල් වී බොරු නඩුවක් ගොනු කිරිමට කටයුතු නීතිපති දප්පුල ද ලිවේරා දිගින් දිගටම ගෝඨාභය ඇතුලු රාජපක්ෂලා ආරක්ෂා කර ගැනිමට මෛත්‍රීපාල සිරිසේනගේ උපදෙස් මත කටයුතු කල අයෙකි.

ගෝඨාභය රාජපක්ෂ ජනපති විමට පෙර සිටම ඔහුගේ නඩු යට ගැසිමස් සදහා සිරිසේනගේ උදවු ද ඇතුව කටයුතු කල ලීවේරා වතම්න් ආණ්ඩුවේ දඩයම අධිකරණයේ ප්‍රධානීයා ලෙස කටයුතු කරමින් සිටින අතර ඒ සදහා 24 පැයේම වැඩකරන බවද මේ වනවිට අනාවරණය වි තිබේ.

චම්පිකගෙන් ආරම්භ කළ විපක්ෂ මන්ත්‍රී දඩයම මන්ත්‍රීවරුන් පසුකර රාජපක්ෂලාට එරෙහි නඩු තීන්දු දුන් විනිසුරුවරුන් දක්වා ව්‍යාප්ත කරමින් සිටින ලීවේරා ඇතුලු කණ්ඩායම අධිකරණයට බයේ සැගවි සිටි වත්මන් ජනපති ගෝඨාභය රාජපක්ෂ මොහොතකට අධිකරණයේ කූඩුවට මහාධිකරණ විනිසුරු ගිහාන් පිලපිටියගේන් පලි ගැනිම ආරම්භ කල අතර එහි පලමු පියවර ලෙස වැඩ තහනමට ලක්කල අතර මේ වනවිට ගිහාන් පිලපිටිය අත්අඩංගුවට ගැනීම සඳහා වරෙන්තුවක් ලබා ගැනීමට ලීවේරා තප්පුලමින් සිටි.

ගෝඨාභය මොහොතකට කුඩුවට දැමු අවස්ථාව..

“ඇවන්ට්ගාඩ් මැරිටයිම් සර්විසස් සමාගමේ මුහුදු අවි ගබඩාවක් පවත්වාගෙන යෑමට ඉඩ හැරීමෙන් රජයට රුපියල් බිලියන 11.4ක පාඩුවක් සිදු කළැයි අල්ලස් කොමිසමෙන් පවරා ඇති නඩුවකට පෙනී සිටි හිටපු ආරක්ෂක ලේකම් ගෝඨාභය රාජපක්ෂ ඇතුළු අට දෙනාට ඇප දීමට එවකට කොළඹ කොටුව ප්‍රධාන මහේස්ත්‍රාත් ගිහාන් පිලපිටිය 2016 සැප්තැම්බර් 30 වනදා නියෝග කල අතර ඇප දෙනතුරු සැකකරුවෝ කුඩුවේ රඳවනු ලැබු අතර ඒ අතර ගෝඨාභයද සිටියෙය.

රන්ජන් රාමනායක සමග ගිහාන් එක්ව බොරු සාක්ෂි හැදීමට කුමන්ත්‍රණය කළ බවට චොදනා කරන ලීවේරා “මරණයක් සිදු කිරීමට කුමන්ත්‍රණය කිරීම” යටතේ අත්අඩංගුවට ගැනිමට තැත් කිරිම හරහා පෙනී යන්නේ රාජපක්ෂලාගේ බත් බැලයෙකු බවට ලීවේරා පත්ව ඇති බවයි.

දප්පුල ලිවේරාගේ සහකාරිනී ජනාධිපති අතිරේක ලේකම් නිශාරා ජයරත්න නියම බඩ්ඩකි.මේ දිනවල කලු සල්ලි නාලිකා සහ කුඩු නාලිකා යොදා ගනිමින් ලීවේරාගේ නීතිය නැමිල්ල සාධාරණ කිරිම සදහා අවශ්‍ය වන විදියට විවිධ voice කට් බලකායන් මෙහෙය වන ලබනනෙ ද නීශාරාය.ජයරත්න මල්ශාලා අයිතිකරු ගේ දියනිය වන නිශාරා ජයරත්න ඉතාම හොදින් මේවනවිට දප්පු බබා නලවමින් සිටීන අතර නීතිය අවශ්‍ය අකාරයට නැවිම සදහා ඩිල් සියල්ලම මල්ශාලාව හරහා සිදුවන අතර ඒ නිසාම වන්නට ඇයගේ ඩිල් වෙනුවෙන් ලැබෙන සංතොෂම් කිසිවක් තවමත් අනාවරණය වි නොමැත.

“දප්පු ……බබා…” නැලවීමට නිශාරා කුමණ ආකාරයේ නැටුමක් නැටුවත් කොහෙ නිශාචාරයේ ගියත් අපට කම් නැත.නමුත් රටේ නීතිය නවන්නට ගන්නා උත්සහය දැන් වහාම නතර කල යුතුය.

Loading…


Copyright © 2017 LNW TODAYThemetf

To Top