LNW SPY

ජනපති වැඩ පෙන්වයි…. “ITN සුරකිමු” කුමන්ත්‍රණකරු යකඩ සුදා දොට්ට දමයි…. මහින්දගේ හොරුන්ට යන එන මං නෑ

Published on: Jan 1, 2020- යකඩ හොරෙකු මෙන්ම ස්වාධීන රූපවාහිනි නාලිකාව බඩුපොලක් කර ගනිමින් මහින්දගේ වන්දි භට්ටකම් කිරිමට මෙහෙයවු “ITN සුරකිමු” සංවිධානයයේ නිළ නොලත් සංවිධායක ලෙස ආයතනය විනාශ කල කුප්‍රකට හොරෙකු වන ස්වාධීන රූපවාහිනියේ (ITN) පුවත් හා කාලීන සිදුවීම් අංශයේ ප්‍රධානී ලෙස යළි වැඩබාර ගත් සුදර්මන් රදලියගොඩ වහාම ඉවත් කිරිමට ජනාධිපතිවරය කටයුතු කර තිබේ.

ගෝඨාභය ජනපති විමෙන් පසුව පිනට ලැබුන අගමැතිකම භාවිතා කරමින් මහින්ද රාජපක්ෂ සිය සුනඛ පොතකයා වන යකඩ සුදා ස්වාධීන රූපවාහිනියේ (ITN) පුවත් හා කාලීන සිදුවීම් අංශයේ ප්‍රධානී ලෙස පත්කිරිමට කටයුතු කරනු ලැබුවා.කෙසේවෙතත් 10 වසර දක්ව පමණක් උගත්කමක් ඇති ඊටත් වඩා පසුගිය රාජපක්ෂ සමයේ “විමසුම” නැමති වැඩසටහන්ක් පවත්වාගෙන යමින් මහින්දගේ රෙදි හොදන්නට ගොස් රේදි ගැලවිම වැනි හේතු නිසා එම තනතුර ලබාදිමට ගත් තින්දුව දැඩි ලෙස අභියෝගයට ලක්වුනා.

එ අනුව තොරතුරු හා සන්නිවේදන තාක්ෂණ අමාත්‍යාංශයේ ලේකම්වරයා ගෙන් ITN සභාපති සුදත් රෝහණට ලැබුන හදිසි නියෝගයකට අනුව සුදර්මන් රදලියගොඩ ඊයේ (31) දින පස්වරුවේ වහාම ක්‍රියාත්මක වන පරිදි එම තනතුරින් ඉවත්කර තිබේ.

“ජනාධිපති ලේකම් කාර්යාලයේ උපදෙස් පරිදි ඔබ ආයතනයේ නියෝජ්‍ය සාමාන්‍යාධිකාරී (ප්‍රවෘත්ති හා කාලීන සිදුවීම් ) වශයෙන් පත්කර ඇති සුධර්මන් රදලියගොඩ වහාම එම තනතුරින් ඉවත් කිරීමට කටයුතු කර, ඉවත් කල බව තමා වෙත සහ ජනාධිපති ලේකම් වෙත කඩිනමින් දැන්වීමට කටයුතු කරන ලෙස අමාත්‍යංශ ලේකම්, ඩබ්ලිව්.ඒ. චූලාන්නද පෙරේරා විසින් ඊයේ (31) පෙරවරුවේ දී ITN සභාපතිවරයාට ලිඛිතව දැනුම් දී තිබිණ.”

ඒ අනුව වහාම ක්‍රියාත්මක වූ කලා ශිල්පී සුදත් රෝහණ ක්ෂණිකව සුධර්මන් රදලියගොඩ තනතුරින් ඉවත්කර ජනාධිපති කාර්යාලයට හා තොරතුරු හා සන්නිවේදන තාක්ෂණ අමාත්‍යාංශය වෙත එ බව ලිඛිතව දැනුම් දීමට කටයුතු කර තිබේ.

පසුගිය ජනපතිවරණ සමයේ ජනපති අපේක්ෂක මෛත්‍රිපාල සිරිසේනගේ සම්බන්ධයෙන් සිරිසේන-චමිලා පෙම් පලහිලවුවක් පතුරුවා මහින්දගේ ලැබෙන්න තිබුන ඡන්ද වලටත් කෙළීය යකඩ හොරෙකු ලෙස ප්‍රසිද්ධ,පසුගිය රාජපක්ෂ සමයේ ස්වාධින රූපවාහිනිය හිගමනයට ඇද දැමු සුදර්මන් සම්බන්ධයෙන් අධිකරණයේ නඩුවක් පවා මේ වනවිට ක්‍රියාත්මක වෙමින් තිබේ.

ගෝඨාභය රාජපක්ෂ ජනාධිපතිවරයාගේ මෙම ක්‍රියාව පැසසිය යුතුමය මන්ද ජනාධිපති ලේකම් කාර්යාලයේ උපදෙස් පරිදි වහාම ම තින්දුව ගන්නා ලෙසත් එම තින්දුව ගත් වහාම තමන්ව දැනුවත් කිරිමට කටයුතු කරන ලෙස දැනුම් දිම හරහාද ගෝඨාභය සිය මහත්මා ගතිය පෙන්වා තිබේ.

ජනාධිපතිතුමනි ස්වාධීන රූපවාහිනියේ (ITN) නාලිකාව මාධ්‍ය නාලිකාවක් ලෙස රටට,ජනතාවට බරක් නොවි පවත්වාගෙන යෑමට නම් අනිවාර්යයෙන් කලයුතු කරුණු කිහිපයක් තිබේ. එනම් ITN අපි සහ ස්වාධීන රූපවාහිනි සුරකිමු නමින් ව්‍යාජ ලෙස සංවිධාන පවත්වගෙන යමින් කැන්ටිමේ තේ බොමින්,කොස්ගහ යට ගංජා උරමින්, කාලය කා දමන එවුන් එක්කෝ එලව දැමිය යුතුය නැත්නම් ගැටගසා දැමිය යුතුය. අනිත් ගේම්කාරිය වන නියෝජ්‍ය සාමාන්‍යාධිකාරි (පාලන) සංජිවනී ඇපෑ….ය සිය බුරිය පෙන්වමින් ඔනෑම අයෙකු දැලේ දමා ගැනිමට සමත් වන ඇය ITN විනාශ කිරිමට මුලිකව කටයුතු කරන අයෙකි.

යකඩ සුදාගේ පැටිකිරිය පහතින් කියවන්න….

රාජපක්ෂලාගෙ අසුචී පවා රස කරමින් බුදිනා “යකඩ සුදා” යලි කරලියේ… ITN මාධ්‍ය ජාලයට කෙලවන්න හැදු අමනයා මාට්ටු…

Copyright © 2017 LNW TODAYThemetf

To Top