Conspiracy

සජිත්ගේ ගමන නතර කිරිමට රනිල්-කරූ එක්ව මෙහෙයුමක! 31වැනිදායින් පසුව සජිත්වාදින් කෘත්‍යාධිකාරි මණ්ඩලයෙන් දොට්ට! විපක්ෂ නායකත්වයත් අහිමි වන ලකුණු!

Published on: Dec 23, 2019 – සජිත් ප්‍රේමදාස එජාප නායකත්වයට පත් කිරීම වැළැක්වීමට එජාප නායක රනිල් වික්‍රමසිංහ,කථානායක කරු ජයසූරිය එක්ව අලුත් කුමන්ත්‍රණයක් දියත් කරමින් සිටින බව අප දේශපාලන වාර්තාකරු අනාවරණය කළා.

එජාපයේ අර්බුදයක් ඇතිව තිබෙන බව සඳහන් කරමින් ඉදිරි මහ මැතිවරණ සටන මෙහෙයවීම සඳහා මේ වනවිට ඇතිව තිබෙන බෙදීම වළක්වා පක්ෂය ජයග්‍රහණය කරවීම උදෙසා කටයුතු කළ හැකි නායකයා ලෙස කරු ජයසූරිය ඉස්මතු කිරීමට රනිල් දරන උපායශීලී වෑයමට ද හරහා එම කුමන්ත්‍රණය දියත් කරමින් සිටි.

සජිත්ට විපක්ෂ නායකත්වය ලබාදීමට කැමැත්ත පළ කර ඒ බව පක්ෂ මහ ලේකම් අකිල විරාජ් කාරියවසම් ලිඛිතව කථානායක කරු ජයසූරිය වෙත දන්වා යැවුවද ජනවාරි 03 වැනිදා පාර්ලිමේන්තුව රැස්වනතුරු සජිත්ට විපක්ෂ නායකයා ලෙස පිළිගැනීමට බලා සිටිය යුතු බවට කථානායකවරයා නිකුත් කළ නිවේදනයත් දෙසැම්බර් 12 වැනිදා රැස් වූ ව්‍යවස්ථාදායක සභාවට විපක්ෂ නායකයා ලෙස සහභාගිවීමේ අවස්ථාව සජිත්ට ඇහිරී යැමත් හරහා කරූද රනිල්ගේ කුමන්ත්‍රණයේ කොටසක් බව මේ වනවිට අනාවරණය වි තිබේ.

මේ අතර ඉදිරි මහ මැතිවරණයේදී එජාපයේ අගමැති අපේක්ෂකයා වීමට නම් විපක්ෂ නායකත්වය පමණක් නොව එජාප නායකත්වයද අවශ්‍ය බව සජිත් පැහැදිලිවම ප්‍රකාශ කර තිබියදී ඒ සඳහා ඇති මඟ අහුරමින් රනිල් වික්‍රමසිංහ එජාප කෘත්‍යාධිකාරි මණ්ඩලයේ සජිත්වාදින් සුද්ධ කිරිම සදහා මෙහෙයුමක් දියත් කර ඇති අතර් දෙසැම්බර්31 වැනිදායින් පසු එම අවස්ථාව රනිල්ට හිමිවිමට නියමිතයි.

ඒ අනුව එජාප කෘත්‍යාධිකාරි මණ්ඩලයේ රනිල් වික්‍රමසිංහට පක්ෂ නායකයා ලෙස පැවරී ඇති බලතල අනුව පත් කළ සජිත්ට පක්ෂපාතීව කටයුතු කරන සභිකයන් 20 දෙනාගෙන් අතිබහුතරයක් ඉවත් කිරිමට කටයුතු සුදානම් කර තිබේ.

දෙසැම්බර් 31 වැනිදා වනවිට එජාප කෘත්‍යාධිකාරියේ නිල කාලය අවසන් වන් අතර වික්‍රමසිංහට යළිත් තමන්ට අවනත 20 දෙනකු ඊට පත් කර සජිත්ට එරෙහිව කටයුතු කිරීම අඛණ්ඩව සිදු කිරීමේ මඟ සකසමින් සිටින බවයි මේ වනවිට අනාවරණය වි ඇත්තේ.ඒ අනුව පාර්ලිමේන්තුවේ කල්දැමිම සදහා ගෝඨාභය,මහින්ද එක්ව දියත් කල කුමන්ත්‍රණය සදහා රනිල්ගේ දායකත්වය ලැබිමට මෙයද ප්‍රධානතම හේතුවක් වි තිබේ.

අහිමිවන විපක්ෂ නායකත්වය!

එජාප කෘත්‍යාධිකාරී මණ්ඩලයේ මෙන්ම පාර්ලිමේන්තු කණ්ඩායමේ ඒකමතික අනුමැතියකින් තොරව එක්සත් ජාතික පක්ෂයේ කිසිදු වගකීමක් භාරගැනීමට තමන් කිසිවිටෙක සූදානම් නොමැති බව කථානායක කරු ජයසූරිය එජාප නායකයාට දන්වා තිබේන බවට පලවන වාර්තාද මෙම කුමන්ත්‍රණයේම කොටසකි.

විපක්ෂ නායකකම නමට දුන්න රනිල්ගේ ගැට මෙන්න … පාර්ලිමේන්තුව 3 වෙනිදාටත් ඇරියා වැහුවා… මහින්ද-ගෝඨා-රනිල්-සාගල කුමන්ත්‍රණ වලින් එජාපයට කුමක් වේද? යනුවෙන්( Published on: Dec 9, 2019) අප කල අනාවරණය මේ වනවිට තවදුරටත් තහවුරු වි තිබේ.

ඒ අනුව පාර්ලිමේන්තුවේ නව සැසිවාරය 2020 ජනවාරි මස 03 වැනිදා පෙ.ව. 10.00ට ආරම්භ කිරීමට නියමිත අතර

එදින ජනාධිපති ගෝඨාභය රාජපක්‍ෂ විසින් රාජාසන කතාව සිදුකිරීමෙන් අනතුරුව පාර්ලිමේන්තුව යළි කල් දැමීමට ක්‍රියා කරනු ලබන අතර එදිනට සජිත්ගේ නම විපක්‍ෂ නායක ලෙස නිවේදනය කිරීමට ඇති අවස්ථාව කථානායකවරයාට අහිමි වි යනු ඇත.

විපක්ෂ නායකකම නමට දුන්න රනිල්ගේ ගැට මෙන්න … පාර්ලිමේන්තුව 3 වෙනිදාටත් ඇරියා වැහුවා… මහින්ද-ගෝඨා-රනිල්-සාගල කුමන්ත්‍රණ වලින් එජාපයට කුමක් වේද?

Copyright © 2017 LNW TODAYThemetf

To Top