Anonymous Reporter

පටිරෝල් වුනාට මට කරන්න දෙයක් නැ මහත්තයෝ.. මමක් කිව්වේ ඇත්ත…. ලවුඩ්ස්පීකර හාමුදුරුවෝ සහ හිටපු හමුදාපති ඇර ගනී… ආණ්ඩුව ගැන ආරූඪයෙන් කී කතාව….

Published on: Dec 18, 2019- රාජගිරිය නාවල පල්ලිය පාරේ පිහිටි සදහම් ආශ්‍රමයේ වැඩවසන ලවුඩ්ස්පීකර හාමුදුරුවෝ ලෙස ප්‍රසිද්ධ චන්ද්‍රාලෝක හිමියන් සමග හිටපු හමුදාපති දයා රත්නායක අතර බහින්බස් විමක් දුරදිග ගොස් ස්වාමින්වහන්සේ  හිටපු හමුදාපතිවරයාට බැණවැදි තිබේ.

දයා රත්නායක මෙන්ම හමුදා ප්‍රධානින් රැසක් සහ දේශපාලනඥයන් නිරන්තරයෙන් සදහම් ආශ්‍රමයට යන එන අතර චන්ද්‍රාලෝක හිමියන්ට ඇති අමුතුම බලය (දිෂ්ටිය/අරූඩවිම) හේතුවෙන් එම අවස්ථාවේ උන්වහන්සේ පවසන දේ කිරිගහට ඇන්නා සේ හරි යැම මෙම ප්‍රසිද්ධියට හේතුව වි තිබේ. නමුත් සාමාන්‍ය ජනතාවට මෙම ස්ථානයට පැමිණිමට අවස්ථාවක් නොමැති අතර ලංකාවේ ප්‍රබල ගණයේ ව්‍යාපාරිකයන් මෙන්ම ඉහල පාන්තික පිරිස් මෙම ස්ථානයට පැමිණෙන්නේ විවිධ ආශීර්වාද පුජාවන් පැවැත්විමටයි.

සර්වෝදය සභාපති වෛද්‍ය වින්යා ආරියරත්නගේ ජාතික ජනතා පක්ෂය යටතේ ජනාධිපතිවරණයට ඉදිරිපත් විමට සුදානම් විම හේතුවෙන් ගෝඨාභයගේ හමුදා ලැයිස්තුවේන් කැපි පැත්තකට වැටි සිටි හිටපු හමුදාපති, ජනරාල් දයා රත්නායක ආපහු හිමිට ගෝඨාට ලංවිම හේතුවෙන් ශ්‍රී ලංකා වරාය අධිකාරියේ නව සභාපතිවරයා වශයෙන් පත්විමක් ලබා ගැනිමට සමත් වු අතර ඒ සදහා දින 7ක කාලයක් අලුයම විශේෂ පුජාවක් පැවැත්වු අතර වැඩේ හරියෑමේ ප්‍රීතිය නිමිත්තෙන් පෙරේදා අලුයම ආශිර්වාද පුජාව පවත්වා ඇති අතර ඒ අවස්ථාවට තවත් ප්‍රබල ව්‍යාපාරික පවුල් කිහිපයක සාමාජිකයන්ද එක්ව තිබේ.

පුජාව අතරතුර චන්ද්‍රාලෝක හිමියන් ආරූඪයට පත්ව ඇති අතර ගෝඨාභය රාජපක්ෂ ජනාධිපතිවරයා යටතේ පවතින් ආණ්ඩුව වැඩි දුරක් යන්නෙ නැති බවත් මේ ලැබෙන තනතුරු ඉතාම කෙටි කාලයකින් අවසන් වනු ඇති බව කියමින් දිගින් දිගටම ආරූඪයෙන් ආණ්ඩුවේ පැවැත්ම අස්ථිර බව පෙන්වා දි තිබේ.ජාත්‍යන්තරව ශ්‍රි ලංකා ආණ්ඩුව මෙන්ම රණවිරුවන් අපකීර්තියට පත්වන බවත් මහින්ද රාජපක්ෂ අගමැතිවරයා ආයු කාලයද එතරම් දීර්ඝ නැති බවද පවසා තිබේ.

ඒ සමගම දැඩි ලෙස කොපයට පත්වු හිටපු හමුදාපතිවරයා පවුලේ සමාජිකයන් සමග එම ස්ථානයෙන් ඉවත්ව පැමිණ ඇති අතර පසුව දුරකථනයෙන් ස්වාමින්වහන්සේ අමතා බැණ වැදි ඇත්තේ “මොනවාද් හමුදුරුවනේ මෙ කියන කතා මගේ පටී රෝල් වුනා.. එතනට ආපු එවුන් ඔවා ගිහින් කියන්නේ මම කරපු දේවල් වගේ ” යනුවෙනි.ඒ සමගම ස්වාමින්වහන්සේද හිටපු හමුදාපතිවරයාට බැණ බැදි අතර “ඔයාගේ පටී රොල් උනාට මට කරන්න දෙයක් නෑ මහත්තයෝ … මම කියන්නේ ට පේන දේ ” යනුවෙන් පැවසු බවයි උන්වහන්සේගේ සමිපතම ගෝළ හිමියන් සදහන් කළේ.

ගෝඨාභය ජනාධිපති වන බව,සජිත්ට අපේක්ෂකත්වය ලැබෙන නමුත් පරදින බවත්,එජාප නායකත්වය කාට ලැබුනද එය කෙටි කාලයකින් අහිමි වන බව මෙන්ම 2015 ජනවාරි 10 වැනිදා ප්‍රසිද්ධියේ කී අනාවැකිය වුයේ රනිල් අගමැති ධුරයේ නිසි කාලය කිසිවිටෙකත් සම්පූර්ණ නොකරන බවද උන්වහන්සේ කී ප්‍රබල අනාවැකි වේ.

රාජපක්ෂලාගේ සුවච කීකරු අගවිනිසුරුවරයා ලෙස කටයුතු කල සරත් එන් සිල්වා සමග පන්සලේ ස්පීකර් ශබ්දය සම්බන්ධයෙන් ආරවුලක් ඇතිකර ගත් එම හිමියන් අධිකරණය හමුවේ නඩුවක් පවා ගෝනු කිරිමට කටයුතු කිරිම හෙතුවෙන් ලවුඩ්ස්පීකර හාමුදුරුවෝ යනුවෙන් උන්වහන්සේ ප්‍රසිද්ධිය පත්විය.

Copyright © 2017 LNW TODAYThemetf

To Top