Conspiracy

සජිත් ඇතුලු සමාජ ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදී බලවේග මර්දණයට මෙහෙයුමක්! “ගෝඨාත් හොරු ආරක්ෂා කරනවා”රාජපක්ෂ කල්ලියත් සටනට …. දුමින්දගේ නිදහස වෙනුවෙන් හිරූ මාරාන්තීක සටන….

Published on: Dec 13, 2019 – සජිත් ප්‍රේමදාසගේ ජනාධිපතිවරණ සටන මෙහෙයවු සහ ඔහු පක්ෂයේ නායකත්වයට ගෙන එම සදහා කටයුතු කරන පුද්ගලයන් ඉලක්ක කර දියත් කරමින් තිබු මර්දනය මේ වනවිට වර්ධනය කරමින් සිටින බව පෙනෙන්නට තිබේ. ජනාධිපතිවරණය අවසන්වි මාසයක් වත් ඉක්මවන්නට පෙර ස්විස්ටර්ලන්ත තානාපති කාර්‍යාල සේවිකාව පැහැර ගැනිමේ සිට මාධ්‍යවේදීන් ඉලක්ක කර එල්ල වු සහ එල්ල වන මර්දණය ව්‍ය හොදින්ම නිරූපණය කරයි.

මහා මැතිවරණයක් හෝ තීරණාත්මක අවස්ථාවක් රටතුල හටගතහොත් එහිදි ගෝඨාභය ඇතුලු රාජපක්ෂ කදවුර ආරක්ෂා කර ගැනිමට නම් රනිල් වටා සිටින හෙංචයියන් ඉතුරු කර සජිත් ඇතුලු සමාජ ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදී බලවේග වටා ගොඩනැගුන බලවේග මර්දණය කිරිම සදහා මෙම මෙහෙයුම් දියත් වන බව ඉතා පැහැදිලිය.

විශේෂයෙන්ම මැතිවරණ ව්‍යපාරය තුල සක්‍රීයවම මාධ්‍ය මෙහෙයවමින් රාජපක්ෂලාට පහර පිට පහර දුන් කණ්ඩායම් ජනාධිපතිවරණය අවසන් වු වහාම ඉලක්ක කර පහරදිම ආරම්භ කල අතර ඒ සදහා සිංහල අන්තවාදී කණ්ඩායම් යොදා ගැනිමට කටයුතු කරමින් සිටින අතර ඒ පසුපස දෙරණ දිලිත් ජයවීර සහ හිරූ නාලිකාවේ රේනෝද සිල්වා සිටින බව මේ වනවිට අනාවරණය වි තිබේ.

ඉලක්කගත කණ්ඩායම් …

සිංහලේ සංවිදානයේ මැඩිල්ලේ පඥ්ඥාලෝක හිමියන් ඉලක්කගත කණ්ඩායම් වෙනුවෙන් පහරදෙන අයුරු ඉතා පැහැදිලිය දැඩි මහින්ද වාදියෙකු වන ඔහු මේ වනවිට මහින්ද පිළට මහ මැතිවරණයකදි බලපෑම් එල්ල කල හැකි කණ්ඩායම් ඉලක්ක කර පහරදෙන අයුරු ජනාධිපතිවරණ සමයේ මෙන්ම ඉන් පසුවද හොදින්ම දකින්නට ලැබුනා.

ජනාධිපතිවරණ සමයේ සජිත් ප්‍රේමදාසගේ මාධ්‍ය එකකය මෙහෙයවු කණ්ඩායම් ඉලක්ක කර පහරදිමට කටයුතු කල උන්වහන්සේ  ජනාධිපතිවරණ සමයේද හිරූ සහ දෙරණ නාලිකා වලට එරෙහිව දියත් වු සමාජ විරෝධය වෙනුවෙන් විවිධ පුද්ගලයන්ට පවා චොදනා කිරිම්න් නතර නොවි පොලිසියේ පැමිණිලි කිරිමටද කටයුතු කර තිබුනා.

භාරත තෙන්නකොන් ඉලක්ක විම….

මහා මැතිවරණයක් හෝ තීරණාත්මක අවස්ථාවක් රටතුල හටගතහොත් එහිදි ගෝඨාභය ඇතුලු රාජපක්ෂ කදවුර ආරක්ෂා කර ගැනිමට නම් රනිල් වටා සිටින හෙංචයියන් ඉතුරු කර සජිත් ඇතුලු සමාජ බලවේග වටා ගොඩනැගුන බලවේග මර්දණය කිරිම සදහා මේ වනවිට විවිධ මෙහෙයුම් දියත් වන අතර සිංහලේ සංවිදානයේ මැඩිල්ලේ පඥ්ඥාලෝක හිමියන්ද එහි විශාල කාර්යභාරයක් ඉටුකරමින් සිටි. ඒ අනුව සජිත්ගේ මාධ්‍ය එකකයේ ක්‍රියාකාරි මාධ්‍යවේදීයෙකු ලෙස කටයුතු කල  භාරත තෙන්නකෝන් ඉලක්ක කර පහරදිම පසුගියදා සිදුවු අතර ඒ සදහා ඔහු විසින් පාස්කු ප්‍රහාරයට පෙර Facebook හී තැබු සටහනක් උපුටා දැක්විමට කටයුතු කර තිබේ.

සිංහලේ සංවිධානය විසින් වැඩබලන පොලිස්පතිවරයා වෙත කරන ලද පැමිණිල්ලක්ද සිදුකර තිබේන අතර එහි දක්වා ඇත්තේ

උපුටා ගැන්ම වැඩබලන පොලිස්පතිවරයා වෙත කරන ලද පැමිණිල්ලෙන්

“පාස්කු ප්‍රහාරයට අදාලව රාජිත සේනාරත්න මහතා විසින් 2019 මැයි මස පවත්වන ලද මාද්‍ය හමුවකදී ප්‍රකාශ කර සිටියේ තම රජය විසින් බුද්දි අංශ හරි හැටි පාවිච්චි නොකළ බවකි , එම මාද්‍ය හමුවේම පැහැදිලි වශයෙන් ඔහු ප්‍රකාශ කර සිටියේ හිටපු ජනාදිපති සිරිසේන මහතාගේ ලේකම් වරයකු මෙම ප්‍රහාරය කලින් දැනගෙන සිටි බවකි . ඒ සදහා ඔහු භාරත තෙන්නකෝන් නමැත්තාගේ Facebook පිටුව ගෙනහැර දක්වයි .”

“ඔහුගේ Facebook පිටුවේ අප්‍රේල් 16 වන දින මෙසේ සදහන් කර ඇති බව දක්වයි ” එක බොහෝ විට හද කකියන මයිල් කෙලින් වෙන ත්‍රස්තවාදී ක්‍රියාවක් වෙන්න පුළුවන්” භාරත තෙන්නකෝන් නැමැත්තා දැනට සිරගතව සිටින හේමසිරි ප්‍රනාන්දු මහතාගේ ගෝලයකු බවත් හේමසිරි සමග මොහුගේ සම්බන්දයක් ඇති බවත් ජනාදිපතිවරයාට රාජිත විසින් මේ සම්බන්දයෙන් කි බවත් මාද්‍ය හමුවේදී රාජිත විසින් කරුණු පැහැදිලි කරන ලදී.”

“කෙසේ වෙතත් භාරත තෙන්නකෝන් නැමැත්තා එවකට හේමසිරි ප්‍රනාන්දු සභාපතිත්වය දරන ලද මහජන බැංකුවේ මාද්‍ය නිලදාරියා ලෙසද කටයුතු කර ඇති අතර මාද්‍ය නාලිකා ගණනාවක එනම් දෙරණ , ශ්‍රද්දා TV , මවුබිම පුවත්පත, ජාතික රුපවාහිනිය, නෙත් ගුවන් විදුලිය හා ගුවන් විදුලි සංස්ථාව එම ආයතනෑයන්ගේ සේවය කල අයෙකි .”

උපුටා ගැන්ම අවසන් 

හිරූ මාධ්‍ය ජාලයට එරෙහිව මඩ පොස්ටර් ඇලවිමේ සිද්ධිය සම්බන්ධයෙන්ද සිංහලේ සංවිධානයේ මහලේකම් පූජ්‍ය මැඩිල්ලේ පඤ්ඤාලෝක හිමියන්ද පැමිණිල්ලක් කර තිබුන අතර එවකට හිරූ නාලිකාවට එරෙහිව කතා කල සජිත් පිළ නියෝජනය කල බොහෝ පිරිසක් ඉලක්ක කර පහරදිමට එම පැමිණිල්ලෙන් කටයුතු කර තිබුනා.

මේ අතර www.dailymailsrilanka.com නැමති ආරක්ෂක අමාත්‍යාංශයට සම්බන්ධ කිසියම් පුද්ගලයෙකු විසින් පවත්වාගෙන යන වෙබ් අඩවියක් හරහාද සජිත් පිළේ ප්‍රබලයන් සම්බන්ධයෙන් අනාවරණයන් රැසක් කර තිබු අතර සිංහලේ සංවිධානයේ මහලේකම් පූජ්‍ය මැඩිල්ලේ පඤ්ඤාලෝක හිමියන්ද මාධ්‍ය හමුවේ කල අනාවරණයක්ද එහි අඩංගු වි තිබුනා.

උපුටා ගැන්ම –   www.dailymailsrilanka.com   වෙබ් අඩවියෙනි…

www.dailymailsrilanka.com  වෙබ් අඩවියේ පලවි තිබු පුවත –  ගෝඨාභයට මඩ ගහපු සජිත්ගේ Digital War ප්‍රධානින්ට වහාම නීතිය ක්‍රියාත්මක කරනු!- සිංහලේ සංවිධානය(Video)

ගෝඨාභයට මඩ ගහපු සජිත්ගේ Digital War ප්‍රධානින්ට වහාම නීතිය ක්‍රියාත්මක කරනු!- සිංහලේ සංවිධානය(Video)

ගෝඨා කදවුරට එල්ල වන ප්‍රහාර….

ජනාධිපති ගෝඨාභයගෙ සමීපතම මිතුරා වන නාලක ගොඩහේවා ඉලක්ක කර මේ වනවිට සිංහලේ සංවිධානයේ මහලේකම් පූජ්‍ය මැඩිල්ලේ පඤ්ඤාලෝක හිමියන් පහරදිම ආරම්භ කර තිබේ.පසුගියදා මාධ්‍ය හමුවක් කැදවමින් හිමියන් කියා සිටියේ “නාලක ගොඩහේවා බෞද්ධ වෙස්ගත් ක්‍රිස්තියානි මූලධර්මවාදියෙක්.. ගෝඨා හොරු ආරක්ෂා කරනවා” යනුවෙනි.

අචාර්‍ය නාලක ගොඩහේවා යණු එවැනි බොර්න් අගේන් කල්ලියේ පිල්ලියක් බවත් බෝර්න් අගේන් යනු ලෝකය පුරා ක්‍රියාත්මක මූලදර්මවාදී ක්‍රිස්තියානි නිකායකි. එයට ක්‍රිස්තියානි සභාවේ පවා කිසිඳු සහයක් නොලැබෙන සංවිධානයක් බවත් පූජ්‍ය මැඩිල්ලේ පඥ්ඥාලෝක හිමි පවසයි.

නාලක ගොඩහේවා යනු වියත්මගේ ගෝඨාභය රාජපක්ෂ මහතාගේ ජනාධිපතිවරණ ව්‍යාපාරය මෙහෙය වූ ප්‍රබලම සාමාජිකයෙක් න අතර  ඔහු පසුගිය කාලයේ බෞද්ධ සැදැහැවතෙකු ලෙස පෙනී සිටියේ ඔහුගේ මූලධර්මවාදී ක්‍රිස්තියානි අනන්‍යතාවය සඟවමිනි.

නාලක ගොඩහේවා මෙන්ම මැඩිල්ලේ පඥ්ඥාලෝක හිමිද ගෝඨාභය රාජපක්ෂ  ජනාධිපති කරවීමට ප්‍රබල කාර්යභාරයක් සිදුකළ හිමි නමකි. එහෙත් ඒ වෙනුවෙන් බලාපොරොත්තු වූ දේ නොලැබීම නිසා කෝපයට පත් උන්වහන්සේ මේ වනවිට තනිව ජයග්‍රහණය භුක්ති විඳින නාලක ගොඩහේවාගේ සැබෑ නිරුවත හෙළි කිරීම ආරම්භ කර තිබේ.

සිංහලේ සංවිධානයේ මහලේකම් පූජ්‍ය මැඩිල්ලේ පඤ්ඤාලෝක හිමියන් සිය විරෝධය දක්වමින් Facebook පොස්ටුවක් එක් කර තිබුනද  පොහොට්ටු පක්ෂයෙන් කල බලපෑම් හමුවේ සිය ෆේස්බුක් ගිනුමෙන් ඉවත්කරගෙන තිබේ.

දුමින්දගේ නිදහස වෙනුවෙන් හිරූ මාරාන්තීක සටන….

කූඩු දුමින්ද බේරා ගැනිමේ  හිරූ නාලිකාවේ සටන මේ වනවිට මාරාන්තික සටනක් බවට පත්වි හමාරය.මන්ද ගෝඨාභය ජනාධිපති විමෙන් අනතුරුව දිගින් දිගටම හිරූ නාලිකාවේ හිමිකරු දුමින්දගේ සහෝදරය වන රේනෝද් සිල්වා මගහැරිමයි.ඒ හේතුවෙන් ගෝඨාභයයට නීසි පිළිතුරු නැති පාස්කු ප්‍රහාරය ඇතුලු විවිධ මැරකම්,ජඩකම් සමාජයේන් අතුරුදහන් නොවිමට වග බලාගැනිම හිරූ මාධ්‍ය ජාලයේ මෙහෙයුම වි තිබේ.ඒ හරහා ගෝඨාභය හිර කර තබා ගැනිම ඔහුන්ගේ එකම අරමුණ වේ.ඒ සදහා කවදත් සිවුරට මුවාවි සිය ජඩකම් හසුරුවන රේනෝ ස්වාමින්වහන්සේලා ඒ සදහා යොදවා ගැනිම ආරම්භ කර තිබේන අතර ඥානසාර හිමියන් හරහාද “දුමින්ද සිල්වා”ට නිදහස ඉල්ලා සිටියේ මෙලෙසින්ය.

“. සමහර වෙලාවට භාරත ලක්ෂ්මන් ප්‍රේමචන්ද්‍ර මහත්තයගෙ පැත්තෙන් වෙඩි උණ්ඩ එල්ල වුණා. වාසනාවකට මේ මිනිහා මැරුණෙ නෑ. දැන් ජීවත් වෙන එකා අල්ලලා හිරේ දානවා. මේ කොතනද මේ වරද වුණේ ? ඒ හරි වැරැද්ද හොයන්නෙ නැතුව දේශපාලන වුවමනාවන්ට … ඒක හරි ප්‍රශ්නයක්. ඒක ගැන විශේෂ විමර්ශනයක් කරලා ඒ සමහර නඩු තීන්දු, ඒවගේ සුනිල් රත්නායක වෙන්න පුළුවන්, දේශපාලන සිරකරුවන් හැටියට ඉන්න උදවිය වෙන්න පුළුවන්. අපි දැක්කනෙ ඒ මිනීමැරුම කියන කාරණේ පැත්තකට ගෙනිහින් ඒක දේශපාලන බල පොරයක් කරගත්ත හැටි. ඒවා හරි වැරදියි. ඒ කියන්නෙ දවසක් හරි මිනිහෙක් හිරේ තියනවා කියන එක හරි අමාරු වැඩක්”

තීන්දුව ජනතාව සතුයි….

Copyright © 2017 LNW TODAYThemetf

To Top