LNW SPY

“ලොකුම හොරා ජනාධිපති උනා….” අපි ආවේ ජනතා කැමත්තෙන් නාමයොජනා නොදුන්නොත් බලාගෙනයි… ගෝඨාගේ සමීප මිතුරිය හොරුන්ගේ නාම ලේඛණ හදයි…

Published on: Dec 4, 2019 – ගෝඨාභය රාජපක්ෂ ජනාධිපතිවරයා මහමැතිවරණයට ඉදිරිපත් වන කණ්ඩයම තොරා ගැනිම සම්බන්ධයෙන් මේ වනවිට හටගෙන ඇති අර්බුදය මේ වනවිට උග්‍ර අතට හැරිමෙන් තිබේන බව අප දේශපාලන වාර්තාකරු සදහන් කළා.

ඊයේ රාත්‍රියේ කොළඹ ප්‍රදේශයේ ව්‍යාපාරිකයේකුගේ නිවසේ පොහොට්ටුවේ මහින්ද පිලේ සහ ශ්‍රිලනිපයේ  කිහිප දෙනෙකු හමුවි ඇති අතර දුෂිතයන්ට යලිත් නාමයෝජනා ලබා නොදිමට ගෝඨාභය රාජපක්ෂ දැඩි තින්දුවක් අරගෙන ඇති බවත් ඒ පසුපස වියත්මග සහ එළිය කණ්ඩායම් සිටින බවත් මන්ත්‍රීවරුන් අතර සාකච්ඡා වි තිබේ. විශේෂයෙන්ම බස්නාහිරට ආණ්ඩුකාරවරයා ලෙස පත්වු ගෝඨාභයගේ සමීප මිතුරිය මන්ත්‍රීවරුන් සම්බන්ධයෙන් වෙන වෙනම ෆයිල් සෑදිමේ කටයුත්තක යේදි සිටින බවද එහිදි අනාවරණය වි තිබේ.( ඈය මහ මැතිවරණයෙන් කොළඹ දිස්ත්‍රික්කයට තරග කිරිමට සුදානමින් සිටි.)

“දුෂණය ගැන කතා කරනවා.. දුෂිත මන්ත්‍රීවරුන්ට නාමයයෝජනා දෙන්නේ නෑ කියනවා… ඒ උනාටම ලොකුම දූෂණය,වංචා කරපු කෙනා එයා… එයා දැන් ජනාධිපති උනාම අපිව කපන්න හදනවා…” මන්ත්‍රීවරුන් අතර සාකච්ඡාව ගෝඨාභයට එරෙහි දිසාවට දිගටම ගමන් කර තිබේ.(මන්ත්‍රීවරුන්ගේ නම් අනාවරණය කල නොහැක.)

“පට්ට හොරෙක් වේච්ච පී.බී. ජනාධිපති ලේකම් වුනා… සිල් රෙද්දත් හොරකම් කරලා හිරේ ගිය ලලිත් රස්සා දෙන කමිටුවේ ප්‍රධානිය වුනා.ඔය වගේ හොරු කී දෙනෙක් නිකන්ම උඩට ආවද?” ඡන්ද 50කින් 2015 පාර්ලිමේන්තු යන්න බැරිවුන සංවිධායක වරයෙක් සාකච්ඡාවට එක්ව ඇත්තේ මේ අකාරයට.

ආපහු ශ්‍රිලනිපයට තැනක් එන්නේ නෑ … ශ්‍රිලනිප ඡන්ද නැතුව දිනන්න බෑ කිව්වා… මගුල ගමේ ශ්‍රි ලංකා කාරයෝ තිය කොළඹ එවුන් ඡන්දය දාන්නවත් ගියේ නෑ එත් දින්නේ නැද්ද?17 වැනිදායින් පස්සේ ශ්‍රිලනිප කියන අකුරු 4වත් මතක නෑ අපහු ඒ පක්ෂය ගොඩ එන්නේ නෑ… කුරුණෑගල ශ්‍රිලනිප මන්ත්‍රීවරයෙකු දිගටම කියාගෙන ගොස් තිබේ.

ඒ අනුව යම් හෙයකින් මහා මැතිවරණය සදහා  නාමයෝජනා ලබාදිමට ගෝඨාභය රාජපක්ෂ අකමැත්ත පලකලහොත් ගන්නා ක්‍රියාමාර්ග සම්බන්ධයෙන් සාකච්ඡා කිරිමට මේ ජනවාරි මුල් සතියේ යලි හමුවි සාකච්ඡා කිරිමටද මෙම කණ්ඩායම එකඟ වි තිබේ.

මහින්ද -ගෝඨා අර්බුදය!!!

19 වන ආණ්ඩුක්‍රම ව්‍යවස්ථාව සම්බන්ධයෙන් මහින්ද -ගෝඨා අතර වු අර්බුදය මේ වනවිට උග්‍ර අතට හැරි තිබේනවා.19 වන ආණ්ඩුක්‍රම ව්‍යවස්ථා සංශෝධනය අහෝසී කිරිම සදහා ගෝඨාභය රාජපක්ෂ මේ වනවිටත් කැමත්ත පලකර තිබේන අතර ඒ සදහා වියත්මග සහ එළිය සංවිධාන මේ වනවිටත් මෙහෙයුම් දියත් කරමින් සිටි.කෙසේවෙතත් 19ය සංශෝධනය කිරිම සදහා අගමැති මහින්ද දැඩි ලෙස සිය අකමැත්ත පලකර තිබේන අතර  19ය පාර්ලිමේන්තුව තුල ආරක්ෂා කර ගැනිම සදහා රනිල් වික්‍රමසිංහගේ සහය මේ වනවිට ඉල්ලා ඇති අතර එක්සත් ජාතික පක්ෂය සහ සෙසු සුළු පක්ෂ 19යට කැමත්ත පලකිරිමද මහින්දගේ ප්‍රසාදයට ලක්ව තිබේ.

මහමැතිවරණය සදහා ගෝඨාභය රාජපක්ෂගේ නායකත්වයෙන් වෙනම පක්ෂයකින් ඉදිරිපත් වි  19 ට එරෙහිව එම මැතිවරණය ජනමත විචාරණයක් බවට පත්කරගත යුතු බවයි වියත්මග සහ එළිය කණ්ඩායම් මේ වනවිට ජනපතිට යෝජනා කර ඇත්තේ.ඒ සදහා මහාචාර්ය නලින්ද සිල්වාගේ ප්‍රධානත්වයෙන් විශේෂ කමිටුවක්ද මේ වනවිට පත්කර තිබේ.

මේ අතර මහ මැතිවරණය සදහා ඉදිරිපත් වන අකාරය සම්බන්ධයෙන් මේ වනවිට අර්බුදයක් හටගෙන තිබේ.බැසිල්ගේ නායකත්වයෙන් යුත් ශ්‍රි ලංකා පොදුජන පෙරමුණෙන් මැතිවරණයට ඉදිරිපත් විමට උදය ගම්මන්පිල සහ විමල් විරවංශ මේ වනවිට අකමැත්ත පලකර තිබිම මෙම අර්බුදට ප්‍රධානම හේතුවයි.

Copyright © 2017 LNW TODAYThemetf

To Top