Conspiracy

කුරේ බේරාගන්න සිරාගේ අලුත්ම ගේම එක.. පවරා ගැනිමේ මේනියාව ලේක්හවුස් දෙසට!..

Published on: Sep 11, 2019– ප්‍රීමා පිටි මාෆියාවේ ගෝඩ් ෆාදර් වන සීමාසහිත එක්සත් ප්‍රවෘත්ති පත්‍ර සමාගමේ (ලේක්හවුස්) සභාපති ක්‍රිෂාන්ත කුරේ මහතා බේරා ගැනිම සදහා ලේක්හවුසිය ජනාධිපතිවරයා විසින් පවරා ගැනිම සදහා සුදානමක් පවතින බව අප දේශපාලන වාර්තාකරු සදහන් කළා. ප්‍රීමා සමාගමේ ජනපති වෙනුවෙන් අල්ලස් ගන්නා නියෝජිතයා ලෙස කටයුතු කරන කූරේ තමන්ටන් නිදහසේ ලේක්හවුසිය පාලනය කිරිම සදහා ජනපති යටතට ගන්නා ලෙස ඉල්ලා තිබේ.

එක්සත් ප්‍රවෘත්ති පත්‍ර සමාගමේ සභාපතිවරයා ලෙස ක්‍රිෂාන්ත කුරේ මහතා ශ්‍රී ලංකාවේ ජනප්‍රියතම පුවත්පත් සමාගමක අධිපතිවරයා සමග එක්ව කඩදාසි (NEWS PRINT) ව්‍යාපාරය කරමින් “ලේක්හවුස්” ආයතනයට සිදු කළ මහ පරිමාණ පාඩුව පිළිබඳ සියලු තොරතුරු අනාවරණය වෙමින් තිබේන අතර එම චොදනා වලින් නිදහස් විමටද මෙම පවරා ගැනිම දඩමිමා කර ගැනිමට කූරේ සුදානමින් සිටි.

කාලයක් ප්‍රීමා සමාගමේ මාෆියා ඒජන්තවරයා ලෙස කටයුතු කලේ පහුගිය කාලේ සිරිසේන ජනපතිට සමීපයෙන්ම උදවු කල වර්තමානයේ බස්නාහිර පළාතේ ආණ්ඩුකාර ධුරය දරණ කවුරුත් දන්නා ‘හජ්ජියාර්’ හෙවත් ඒ ජේ එම් මුසම්මිල් වන අතර මුස්ම්මිල්ගේ සමීපතමයා ලෙස කටයුතු කල කුරේ පසුකාලීනව එම ඒජන්ත තනතුර ගිල ගැනිමට සමත්විය.ඉන් පසුව රටේ ආණ්ඩුවට පවා අවනත නොවි පිටි මිල තමන්ට රීසි සේ වැඩි කිරිමට කටයුතු යෙදුනේද ඒ අනුවය.

TROUBLE MAKER කුරේ…..

මිට අමතරව ජනාධිපතිවරයාගේ තොරතුරු අගමැතිවරයාටත් අගමැතිවරයාගේ තොරතුරු ජනාධිපතිවරයාටත් ලබා දෙමින් නායකයින් දෙදෙනා ඉදිරියේ ප්‍රතිවිරුද්ධ දේශපාලන චරිත දෙකක් රඟ දක් වන අතර කතානායක කරු ජයසූරිය මහතාගේ නම ද පාවිච්චි කරමින් සිය පැවැත්ම සහ බලය රැක ගැනීමට දරන උත්සහය හමුවේ බුද්ධි අංශ ක්‍රිෂාන්ත කුරේ මහතා හඳුනා ගෙන සිටින්නේ ජාතික දේශපාලනයේ අර්බුද ඇති කරන්නෙකු (TROUBLE MAKER) ලෙසටය.

ක්‍රිෂාන්ත කුරේ  කොළඹ “හිල්ටන්” හෝටලයේ ද සභාපතිවරයා ලෙස මේ වන විට කටයුතු කරමින් සිටින අතර ඔහුගේ සභාපතිත්වය යටතේ එම හෝටලයට අත් වී ඇත්තේ ඛේදවාචකයකි.මේ වනවිට කූරේගේ ගෝල බාලයන්ගේ සහ ඔහුගේ ගෙවල් වන බඩගිනීන් නිවන පාර අයිනේ තිබේන තෝසේ කඩයක් ගානට වැටි ඇති “හිල්ටන්” අපසු ගොඩ ගැනිමට නම් බැරි තත්ත්වයකට පත්ව තිබේන බවද වාර්තා වේ.

මාධ්‍ය ආයතන පවරා ගැනිමේ සිරිසේන මෙහෙයුම…..

ජනාධිපති බලතල යටතේ ශ්‍රී ලංකා රුපවාහිනී සංස්ථාව ආරක්ෂක අමාත්‍යංශය යටතට පවරා ගත් ජනාධිපති මෛත්‍රීපාල සිරිසේන, ලෙක්හවුසිය මෙන්ම ස්වාධින රුපවාහිනී ආයතනය ද (ITN) සහ SLBC යද පවරා ගැනිම සදහා හැකියාවක් තිබේද යන්න සොයමින් සිටින බවයි අප දේශපාලන වාර්තාකරු සදහන් කළේ.

ජනාධිපති කාර්යාලයේ ජ්‍යෙෂ්ඨ නිලධාරියකු පැවසුයේ, ජනාධිපතිවරයා දැඩි ලෙස විවේචනය කරමින් ඒකපාර්ශ්විකව කටයුතු කරන ITN නාලිකාව සම්බන්ධයෙන් වහාම මැදිහත්වන ලෙස ජනාධිපතිවරයා දැනුම් දී තිබේන බවද දැනගන්නට තිබේ.ITN නාලිකාව තුලසිටින ගෝඨාභය+මහින්ද වාදින්ගේ මඩ සහ පෙත්සම් ව්‍යාපාර භාවිතා කරමින් ජ්‍යෙෂ්ඨ නිළධාරියා ජනපති උසී ගන්වමින් සිටින බවද දැනගන්නට තිබේ.

2016 අප්‍රියල් කිවු කතාව – අපි කියු දෙයක් වැරදිලා නෑ-කූරේ හිල්ටන් එකට රිංගයි

අපි කියු දෙයක් වැරදිලා නෑ-කූරේ හිල්ටන් එකට රිංගයි

Copyright © 2017 LNW TODAYThemetf

To Top