LNW SPY

ගේම් පිට ගේම් සමග ශ්‍රිලනීප අපේක්ෂකයා කරළියට! සජිත්ට මග හදන කුමන්ත්‍රණය සහ පරාජිත පාර්ලිමේන්තු කුමන්ත්‍රණය!

Sep 6, 2019 මෛත්‍රීපාල ජනාධිපතිවරයා ප්‍රමුඛ ශ්‍රි ලංකා නිදහස් පක්ෂය හදිසියේම අපේක්ෂකයෙකු ඉදිරිපත් කරන බවට කරන ලද ප්‍රකාශ සජිත්,කිළි ඇතුලු එජාපය කඩන කල්ලියට එල්ල වන චෝදනාවලින් ගලවා ගැනිමේ මෙහෙයුමක් බව මේ වනවිට අනාවරණය වි තිබේ.

නොවැම්බර් මාසයේදි පැවැත්විමට නියමිත ජනාධිපතිවරණය සඳහා ශ්‍රි ලංකා නිදහස් පක්ෂයෙන් ජනාධිපති අපේක්ෂකයෙක් ඉදිරිපත් කිරීමට තීරණය වු බවත් පක්ෂ මහලේකම් විසින් සිය පක්ෂය අපේක්ෂකයෙක් ඉදිරිපත් කිරීමට තීරණ්ය කළ බව මැතිවරණ කොමසාරිස්වරයා වෙත දැනුම් දුන් බවයි ඊයේ අනාවරණය කළේ.

කෙසේවෙතත් එම හදිසී අපේක්ෂකයා ඉදිරිපත් කිරිමේ උපාය වි ඇත්තේ සජිත් ප්‍රේමදාස මහතාට එක්සත් ජාතික පක්ෂයේ ජනාධිපති නාමයෝජනා ලබා ගැනිම සදහා ඇති බධාව ඉවත් කිරිමේ අරමුණින් බව මේ වනවිට අනාවරණය වි තිබේ.

මේ අතර ජනාධිපතිවරයා ශ්‍රිලනිපයෙන් අපේක්ෂකයෙකු ඉදිරිපත් කිරිමට තින්දු කිරීමට ජනාධිපතිවරණයේන් පසුව පැවැත්වෙන මහ මැතිවරණය ඉලක්ක කර ගැනිමද අපේක්ෂකයෙකු ඉදිරිපත් කිරිමට මුලිකව බලපෑ බවයි ශ්‍රිලනිපයේ ප්‍රබලයෙකු අප විශේෂ වාර්තාකරු හමුවේ අනාවරණය කර ඇත්තේ, ජනාධිපතිවරණයේදි ලක්ෂ 20ක් ඉක්මවා ඡන්දය ගැනිමට  SLFP යට හැකිවුවහොත් එය මහා මැතිවරණයකදි බලපෑම් කණ්ඩායමක් ලෙස භාවිත කිරිමට හැකි බව ජනපති සිරිසේන එහිදි පෙන්වා දි තිබෙන බවද ඔහු අනාවරණය කර තිබේ.

සජිත්ට අපේක්ෂකත්වය නොලැබුනහොත් මෛත්‍රී පිළ සමග එක්ව ශ්‍රිලනීපය ප්‍රමුඛ නව සන්ධානයකින් තරග වැදිමට සජිත් සහ එජාපයේ සජිත් කණ්ඩායම සුදානම් බවට පලවන වාර්තා බොරු බව ඔප්පු කිරිම මේ හරහා සිදුකිරිමට නියමිතයි.සජිත් පිළ ඊයේ කුරුණෑගල රැළිය සාර්ථකව අවසන් කල සජිත් කණ්ඩායම හෙට ජනාධිපති අපේක්ෂකත්වය ගැනීමට බලපෑම් කිරීමට පළාත් පාලන මන්ත්‍රීවරුන්ට ගම්මට්ටමේ, බිම්මට්ටමේ සිටින ප්‍රාදේශීය සභා මන්ත්‍රීවරුන් කොළඹ සුගතදාස ක්‍රීඩාංගනයට කැඳවා තිබේ.

මේ වනවිට දැඩි තින්දුවකට පැමිණ සිටින සජිත් කණ්ඩායම අපේක්ෂකත්වය නොලැබුනහොත් පක්ෂයෙන් ඉවත් විමට තින්දුවක් ගෙන තිබේ.එම තින්දුව කිසිම ආකාරයකින් වෙනස් නොවන තින්දුවක් බව මේ වනවිට සජිත් තහවුරු කර තිබෙන බවයි අප දේශපාලන වාර්තාකරු සදහන් කළේ.

රනිල්ගේ පොත් පෙරලිමෙන් වෙනස් වු පාර්ලිමේන්තු කුමන්ත්‍රණය…

මේ අතර ඊයේ පාර්ලිමේන්තුව තුලදි ආණ්ඩුව පැරදවිම සදහා ශ්‍රිලනිපයේද සහය ඇතුව දියත් කල කුමන්ත්‍රණය අග්‍රාමාත්‍යවරයාගේ දැනුම භාවිතා කරමින් ව්‍යාර්ථ කිරිමට සමත් වුනා.

ශ්‍රී ලංකා අපනයන සංවර්ධන පනත යටතේ වූ නියෝග කිහිපයක් ඊයේ අමාත්‍ය මලික් සමරවික්‍රම පාර්ලිමේන්තුවේදී විවාදයට ගත් අතර අවසානයේ  අදාළ නියෝග සම්මතකිරීම සදහා ඡන්ද විමසීමක් අවශ්‍ය බවට ඉදිරිපත් වූ ඉල්ලීමත් සමග පාර්ලිමේන්තුවේ උණුසුම් තත්ත්වයක්හටගත් අතර විපක්ෂය ඡන්දයක් ඉල්ලා සිටිමත් සමග මේ තත්ත්වය උදා වුනා.

යම් හෙයකින් අදාල පනත පාර්ලිමේන්තුවේ පරාජය වුවා නම් ලබන සතිය තුල අග්‍රාමාත්‍යවරයාට එරෙහිව යලිත් විශ්වාසභංගයක් ගෙන එමට කුමන්ත්‍රණයකර ඇති අතර ඒ වනවිටත් පාර්ලිමේන්තුව තුල ආණ්ඩුවේ මන්ත්‍රීවරුන් 10 කුවත් සිට නැති අතර පනත ඉදිරිපත් කල සජිත් පිළේ මලික් සමරවික්‍රම අමාත්‍යවරයාද සිට නෑ.
එක්සත් ජාතික පක්ෂයේ මේ වනවිට පවතින කුමන්ත්‍රණය පාවිච්චියට ගනිමින් එම විශ්වාසභංගය ජයග්‍රහණය කර ගැනිම අරමුණ වි තිබේ.

Copyright © 2017 LNW TODAYThemetf

To Top