LNW SPY

මාරක දින 9ක්….. සිරිසේන යලි මහා පාවාදීමක් අභියස! සජිත් ජනපති අපේක්ෂක කරන්න හරින්ට කිළීගෙන් බිලියන 3ක්!

Published on: Aug 8, 2019 – ඉදිරි දින 9 ය තුල යලිත් මහා පාවාදීමක් සදහා අසාර්ථක කුමන්ත්‍රණයේ පියා ලෙස හදුන්වන මෛත්‍රීපාල සිරිසේන යලිත් කුමන්ත්‍රණක් කිරිමට සුදානමක් ඇති බව අප දේශපාලන වාර්තාකරු අනාවරණය කලා.

එක්සත් ජාතික පක්ෂය ප්‍රමුඛව ගොඩනැගෙන පුළුල් සන්ධානය කඩා බිදදමා තවකාලික ආණ්ඩුවක් නිර්මාණය කිරිම මෙම කුමන්ත්‍රණයේ ප්‍රධාන අරමුණ වි තිබේ.ඒ අනුව කිළිගේ මහරාජා මාධ්‍ය ජාලය මෙන්ම රාජපක්ෂලාගේ ගේම්කාරයන් කිහිප දෙනෙකු මෙ වනවිට ඒ සම්බන්ධයෙන් සාකච්ඡා වට කිහිපයක්ම පවත්වා ඇති අතර ඉදිරි දින 9තුල පළාත් සභා මැතිවරණයක් කැදවා ගැනිම හරහා ආණ්ඩුව අපහසුතාවට පත්කිරිම එහි මුලික අරමුණ වි තිබේ.

එය අසාර්ථක වුවහොත් මීමාගේ කොලුවා ජනපති අපේක්ෂකයා කර ගැනිමේ සටන අසාර්ථක වි පාවිච්චි කරමි එජාපයේ සිටින ප්‍රේමදාස අම්බරුවන් කිහිප දෙනෙකු කිළීගේ මුදල් වලින් මිළදි ගනිමින් බහුතරය පෙන්වා ආණ්ඩුව වැට්ටිමට කටයුතු කලයුතු බවටද එම කණ්ඩායම යෝජනාකර තිබේ.කිහිපදෙනෙකුගේ අවශ්‍යතාවය අනුව නැටවෙන රූකඩ පාලනයක් ඇතිකර ගැනීමට බවත් එවන් පාලනයක් හරහා යළිත් මෛත්‍රීපාලව ජනාධිපතිකර ගැනිම මෙහි මෙහෙයුම් වි තිබේ.

එජාපය ප්‍රමුඛව ගොඩනැගෙන පුළුල්ම සන්ධානය වන ජාතික ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදී පෙරමුණ සම්බන්ධයෙන් එජාප පාක්ෂිකයින් නොමග යැවීමේ කුමන්ත්‍රණකාරී මෙහෙයුමක් මේ වනවිට දියත්කර තිබේන අතර එම මෙහෙයුමට ක්‍රිස්තියානි සමාජය තුල කිසිදු පිළිගැනිමක් නොමැති කාදිනල්ද සම්බන්ධ වි සිටි.

නව සන්ධානය බිහිකිරීමට පෙර එජාප අපේක්ෂකයා කවුද යන්න නම් කළ යුතු බව කියමින් මේ කුමන්ත්‍රණය පසුගිය දින කිහිපයේ දියත්වූ නමුත් ඒ නොතකා නව සන්ධානය බිහිකිරීමේ වැඩකටයුතු ඉදිරියට ගැනීම නිසා ඒ කුමන්ත්‍රණය අසාර්ථක වි තිබුනද රටපුරා පොස්ටර්,පෙත්සම් අත්සන් ගැනිම් හරහා යලිත් එම තත්ත්වය ඇතිකිරිම මෙමෙ කණ්ඩායමේ උත්සහය වි තිබේ.

කලක පටන් එජාප නායකත්වය තමන්ට අවශ්‍ය ආකාරයට හසුරවාගත නොහැකිව සිටින මහරාජා මාධ්‍ය ජාලය මේ පුවත වාර්තා කර සිටියේ “එජාපයේ නව සන්ධාන යෝජනාව කෘත්‍යාධිකාරි මණ්ඩලයේදී ප්‍රතික්ෂේප වෙයි” යන සිරස්තලය යොදාගෙන මුළුමනින්ම ජනතාව නොමග යවන සුළු ප්‍රවෘත්තියක් නිර්මාණය කිරිමට කටයුතු කල අතර මෙ වනවිට හරින් වැනි එජාප කුමන්ත්‍රණ කරුවන් යොදාගනිමින් මීමාගේ පුතා ඉස්සිමට අවශ්‍ය මෙහෙයුම් දියත් කර තිබේ.

ක්‍රිකට් විනාශ කළ හරින් එජාපය නසන මෙහෙයුම අරඹයි…..

අමාත්‍ය සජිත් ප්‍රේමදාස එක්සත් ජාතික පක්ෂයේ ජනාධිපති අපේක්ෂකයා ලෙස ප්‍රකාශයට පත් කිරීමේ දැවැන්ත ජනහමුවක් බදුල්ල නගරයේදී පැවැත්වීමට අමාත්‍ය හරින් ප්‍රනාන්දු කටයුතු කර තිබේන අතර ඒ වෙනුවෙන් කීළී මෙ වනවිට රුපියල් බිලියන 3ක මුදලක් කොටස් වශයෙන් හරින්ට ලබාදිමට පොරොන්දු දි තිබේ.ඒ අනුව පොහොට්ටු පක්ෂයේ සමුළුව පැවැත්වෙන අගෝස්තු 11ට පසුදින එනම්, 12 දා සජිත් ප්‍රේමදාසගේ නම ප්‍රකාශයට පත් කෙරෙන ජනහමුව කැඳවා ඇත.

ජනාධිපති උපදේශකයන් ෆුල් ටයිම් වැඩ !

සියලු ජාති ආගම්, සිවිල් සංවිධාන ඇතුළත් ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදී සන්ධානය දුර්වල කරන කුමන්ත්‍රණකරුවන් යෝජනා කරන්නේ 2015 සිදුකල ආකාරයට ඔවුන් කියන කවරෙක් හෝ අපේක්ෂකයා කර, පසුව ජනතා ආකර්ෂණය දිනාගත හැකි මොකක්හෝ වැඩපිළිවෙලක් ඔහු වටා එල්ලීමටය. පසුව දුර්වල ඩීල් සන්ධානයක් අටවා මැතිවරණයට ඉදිරිපත්වීමය. ඒ සඳහා මේ වන විට ජනාධිපතිගේ පාර්ශවය සමඟ ද ඩීල් දමා ඇති බවටත් වාර්තා වෙයි.

තවද සිරිකොතට ගල් ගැසූවන්, මෛත්‍රීපාල ජනාධිපතිගේ තනතුරු දරමින් දිගින් දිගටම පක්ෂයට සහ අහිංසක පාක්ෂිකයන්ට විනකැටි පුද්ගලයන්, තීරණාත්මක නිමේෂයන්හී පක්ෂය පාවාදුන් උදවිය, මේ සඳහා කැඳවා ඇති බවත් වාර්තා වෙයි. එසේම ඔවුන් යොදවා පක්ෂය දෙකඩකර හෝ මැතිවරණයට යාමට තරම් සැළසුම්, එකඟතා, ඩීල් රැසක් මේ කුමන්ත්‍රණකාර පාර්ශව සූදානම් කරගෙන ඇති බවටද විශ්වසනීය තොරතුරු ලැබී ඇත.

නායකයන් රැසකට දරුණු මඩ ලෑස්තියි !

ඒ අතර මේ වන විටත් සමාජ මාධ්‍ය වෙබ් අඩවි යොදාගෙන එක්සත් ජාතික පක්ෂය ප්‍රමුඛ ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදී සන්ධානයේ නායකයන්ට එරෙහිව මඩ අවලාද එල්ල කර ඔවුන් බිය වැද්දීමේ නින්දිත ප්‍රයත්නයක්ද දියත්කර තිබේ. පසුගිය සති කිහිපය තුළ ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදී සන්ධානය නියෝජනය කරන සහ ඒ වෙනුවෙන් දරදිය අදින නායකයන් ඉලක්ක කර දියත්වූ මේ මඩ අවලාද රැගත් දේශපාලන ප්‍රහාර ඉදිරි දින වල තවත් උග්‍ර කිරීමට නියමිත බවටද තොරතුරු ලැබී තිබේ.

එහිදී එක්සත් ජාතික පක්ෂයේ නායක අග්‍රාමාත්‍ය රනිල් වික්‍රමසිංහ, කතානායක කරූ ජයසූරිය, වර්තමාන එක්සත් ජාතික පෙරමුණ ආණ්ඩුව නියෝජනය කරන අමාත්‍යවරුන් වන අකිල විරාජ් කාරියවසම්, පාඨලී චම්පික රණවක, රාජිත සේනාරත්න, ලක්ෂ්මන් කිරිඇල්ල, රවී කරුණානායක, නවීන් දිසානායක, ඇතුළු ප්‍රධාන පෙළේ අමාත්‍යවරුන් රැසක් ඉදිරි දින වල මෙම නිර්දය මඩ අවලාද ඇතුළත් ප්‍රහාරයට ලක්වීමට නියමිතය. තවද අමාත්‍ය අර්ජුන රණතුංග , හිටපු අමාත්‍ය පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී ෆීල්ඩ් මාර්ෂල් සරත් ෆොන්සේකා ද එම ලයිස්තුවේ ඉහළින්ම සිටින බවටත් තොරතුරු ලැබී ඇත.

Copyright © 2017 LNW TODAYThemetf

To Top