LNW SPY

සජිත්,කිළී,සිරිසේන ඩිල් එක නැගලා යයි… පක්ෂය කැලී ..කැලී වලට කඩා හෝ කිළීට බලය දෙන්න සජිත්ගෙන් පොරොන්දුවක්….

Published on: Aug 4, 2019කිළී මහා රාජාගේ බල සෙල්ලම වෙනුවෙන් අනවරත දේශපාලන බලය ඇල්ලිමේ සටනේ අවසන් අවස්ථාවට පැමිණ සිටින සජිත් ප්‍රේමදාස මේ වනවිට පක්ෂය කෑලී කැලී වලට හෝ කඩා දමා එජාපයේ බලය කිළීට ලබාදිම සදහා සියලු මෙහෙයුම් දියත් කර තිබේන බව අප දේශපාලන වාර්තාකරු අනාවරණය කළා.

ප්‍රාදේශිය මන්ත්‍රීවරුන් දිස්ත්‍රික් මට්ටමින් හදිසියෙ කැදවා ඇති සජිත්ගේ ඇම්බැට්ටයන් පවසා ඇත්තේ අපේක්ෂකත්වය මෙන්ම මහා ලේකම් කම සජිත්ට ලබා නොදිමට එජාප කෘත්‍යාධිකාරි මණ්ඩලය කටයුතු නොකලහොත් එජාපය දෙකඩ කර සිරිසේනගේ ශ්‍රිලනීප කණ්ඩායම සමග තරග කිරිමට සජිත් සුදානම්ව සිටින බවයි.

මේ අතර කිළී මහාරාජා හෙට අලුයම රටපුරා සජිත් ජනපති කරමු යනුවෙන් රටපුරා පොස්ටර් ඇලවිමට කටයුතු සුදානම් කර ඇති අතර එ වෙනුවෙන් ජනතා විමුක්ති පෙරමුණේ පොස්ටර් බලකායට කෝටි ගණනින් මුදල් ලබාදි තිබේන බවද වාර්තා වේ.

එක්සත් ජාතික පක්ෂය විසින් ජනාධිපතිවරණය සඳහා ඉදිරිපත් කරන අපේක්ෂකයා කවුරුන්දැයි නිල වශයෙන් ප්‍රකාශයට පත්කරන තෙක් අලුත් සන්ධාන සඳහා ගිවිසුම් අත්සන් කිරීමට නොහැකි යයි ශ්‍රී ලංකා මුස්ලිම් කොන්ග්‍රසයේ නායක අමාත්‍ය රවුෆ් හකීම්, අගමැති රනිල් වික්‍රමසිංහට දැනුම් දී තිබේ.යම් හෙයකින් අන්තවාදී,ජාතික මෙන්ම ජාත්‍යන්තරව සබඳතාවන් නැති  අයෙකු සන්ධානයෙන් ජනපති අපේක්ෂකයා වුවහොත් යලිත් ඔක්තෝබර් 26 වැනි අවසනාවන්ත සිදුවිම් වලට මුහුණ දිමට සිදුවනු ඇති බවයි මුස්ලිම් කොන්ග්‍රසයේ අදහස වි ඇත්තේ.

එසේම අලුත් සන්ධානයේ ලේකම් කවුරුන්ද යන කාරණය ඉතා තීරණාත්මක බවත් එම තනතුර එක්සත් ජාතික පක්ෂය සතුව තිබීම වැදගත් බවත් මෙහිදි පෙන්වා දී ඇති හකිම් 2015 මෛත්‍රීපාල සිරිසේන ජනපති පත්කර ගැනිම හේතුවෙන් මුහුණ දුන් තත්ත්වයන් පිළිබඳව පැහැදිලි කර තිබේ.

එසේම, මනෝ ගනේෂන්, දිගම්බරම් හා රිෂාඩ් බද්දුර්දින් යන ආණ්ඩුවට සම්බන්ධ පක්ෂ නායකයින් ද මේ තත්ත්වයම පෙන්වා දි තිබේන බවයි අප දේශපාලන වාර්තාකරු සදහන් කළේ.

මේ අතර සජිත් යලිත් සිය සුපුරුදු ගොනී සෙල්ලම ආරම්භකර තිබේ. ඒ අනුව  එජාපය ප්‍රමුඛ නව සන්ධානයේ අවබෝධතා ගිවිසුමට විරෝධය දැක්වු සජිත්  සන්ධානයේ මහ ලේකම් කම නොව තමන්ට  ජනාධිපති අපේක්ෂකත්වය පමණක් ලැබෙන්නේ නම් එය ප්‍රමාණවත් බව පවසා තිබේ.

වසර ගණනාවක් තිස්සේ එජාප නායකත්වය අල්ලා ගැනිම සදහාක් කීළී මහරාජා දකින සිහිනය එලි කිරිමට   දකින සජිත් ප්‍රේමදාස මහතා සිතා සිටින්නේ, රනිල් වික්‍රමසිංහ මහතා පැළඟගෙන සිටින නායකත්ව ඔටුන්න කවුරුන් හෝ ගලවා තමන්ගේ හිසේ පළඳිනා තුරුය. එසේ නැතහොත් රනිල් වික්‍රමසිංහ මහතා සිය ඔටුන්න ගලවා සජිත්ගේ හිසේ පළඳනා තුරුය.

එතෙක් විටින් විට එජාප පාක්ෂිකයා ඉදිරියේ, මාධ්‍ය ඉදිරියේ ඔටුන්න ඕනෑ’යි කියමින් හඬා වැලපෙයි.

සජිත් ප්‍රේමදාස මහතාට එජාප නායකත්වය ලබා ගැනීම සඳහා අවස්ථා කිහිපයක් ලැබුණු අතර ඒ සෑම අවස්ථාවකදීම ඔහු සිදුකළේ, තමාට නායකත්වය ලබා ගැනීමට සහාය දක්වන, ඒ වෙනුවෙන් රනිල් වික්‍රමසිංහ මහතා සමග ගැටුම් ඇතිකර ගන්නා මන්ත්‍රීවරුන්, එජාප පාක්ෂිකයන් පාවා දී රනිල්ගේ නායකත්ව ඔටුන්න ආරක්ෂා කිරීමයි.

රටේ නායකත්වය ගැන අද සිහින දකින්නේ මෙවැනි නිද්‍රාශීලී, දර්ශනයක් හෝ වැඩපිළිවෙලක් නොමැති, තමා සමග සටන් කරන සටන් සගයන් පාවාදෙන පුද්ගලයෙකි. සජිත් ප්‍රේමදාසට එජාප නායකත්වය සඳහා ඇති එකම සුදුසුකම වන්නේ ඔහුගේ පියා ආර්. ප්‍රේමදාස මහතා රටේ නායකත්වය හා එජාපයේ නායකත්වය දැරීම පමණි.

Loading…

Copyright © 2017 LNW TODAYThemetf

To Top