LNW SPY

21 ප්‍රහාරයට පාර කපා රටේ ජනතාව බිල්ලට දුන් හේමසිරිලා… ඩොලර් මිලියන ගනන් අයෝජනය කරයි… මෙන්න සාක්ෂි…!

Published on: May 10, 2019- රටේ ජනතාවගේ ජිවිත අනතුරේ දමමින් විදේශිකයන් 40දෙනෙකු සමග ශ්‍රිලාංකිකයන් 253ක් පමණ ඝාතනය කිරිමට මග පාදා කිසිම වගකිමකින් තොරව ඉල්ලා අස්වු හිටපු ආරක්ෂක ලේකම් හේමසිරි ප්‍රනාන්දු රටේ ආරක්ෂාව බිලි දෙමින් ලබාගත් මුදල් තමන්ගේ පුත්‍රයාගේ නම භාවිතා කරමින් අයෝජනය කරමින් සිටින බව අනාවරණය වි තිබේ.

මහ බැංකුව මඟින් කළ නිර්දේශ මහජන බැංකුවේ පිළිගත් යහපාලන නීතිරීති මෙන්ම ජාත්‍යන්තර බැංකු රෙගුලාසිද කඩකරමින් සිය පුත්‍රයාට මෙන්ම අතයට ගනුදෙනු හරහා රටේ ජනතාවගේ තැන්පතු වලට කෙලවු සභාපති හේමසිරි ප්‍රනාන්දු ඊයේ කොළඹ ප්‍රධාන අයෝජකයෙකු මුණගැසී තමන්ගේ විදේශීය බැංකුවල තැනපත් කර තිබේන මුදල් පවතින තත්ත්වය යටතේ ගෙන්වා ගැනිමට නොහැකි නිසා රුපියල් බිලියනයක මුදලක් ඔහුගෙන් ඉල්ලා තිබේ.

තමන්ගේ පුත්‍රයාගේ නමට බොරැලැස්ගමුවේ පිහිටි ෆින්ගාරා සමාගමේ (එෆ් ඇන්ඩ් ජී) දේපළක් වන (Fingara Club)මිලදී ගැනීමට අදාළව මහජන බැංකුවේ (People’s Bank) සභාපති හේමසිරි ප‍්‍රනාන්දු මහතා සිය පුත්‍රයා වන පවිත්‍ර ප්‍රනාන්දුට මහ බැංකුව මඟින් කළ නිර්දේශ මහජන බැංකුවේ පිළිගත් යහපාලන නීතිරීති මෙන්ම ජාත්‍යන්තර බැංකු රෙගුලාසිද කඩකරමින් උදවු කිරිමේ සිද්ධියක් අප 2018 වසරේ Aug 27 වන දින අනාවරණය කලා.

අදාළ පුවත බලන්න …….. මහජන බැංකුවේ ජනතා මුදල් ගිලින හේමසිරිගේ තවත් සේල්ලම් එලියට… පුතාට සමාගම් මිළදි ගන්න බැංකුව උකසට තියා තාත්තා ලියුම් යවලා…

Gate Tours Pvt (Ltd) සහ Multinet Pvt (Ltd) මෙම සමාගම් දෙකේම කලමනාකාර අධ්‍යක්ෂ ජෙනරල්වරයා වන්නේ පවිත්‍ර ප්‍රනාන්දු වන අතර පවිත්‍ර ප්‍රනාන්දු යනු දැනට මහජන බැංකුවේ සභාපති හේමසිරි ප‍්‍රනාන්දුගේ පුත්‍රයා වේ.

F&G Group of Company සඳහා අයෝජයෙක් වෙනුවෙන් ශ්‍රේෂ්ඨාධිකරණය කල නියෝගයකට අනුව KMPJ විගණන ආයතනයට සිය පුත්‍රයා වෙනුවෙන් ව්‍යාජ්‍ය මෙන්ම බැංකු මුලධර්ම සියල්ලම කඩ කරමින් ලිපියක් යොමුකර තිබේන බව මේ වන් විට අනාවරණය වි තිබේ.අදාළ ලිපියද මේ වනවිට අප හට ලැබි තිබේන අතර එය සම්පූර්ණයෙන් පහත දක්වා තිබේ.

තත්ත්වය එසේ තිබියදි 21 ප්‍රහාරයේ මළකදන් මතින් තමන්ගේ පුත්‍රයාට කෙසේ හෝ Fingara Club මිළදී ගැනිම සදහා Multinet Pvt (Ltd) සමාගම හරහා (එෆ් ඇන්ඩ් ජී සමාගමට ලිපියක් යවමින් හේමසිරිලා පෙන්වා දෙන්නේ අමෙරිකානු ඩොලර් මිලියන 10 කර ආයෝජනයක් සිදු කිරීමට සුදානම් බවයි.

අදාළ ලිපිය පහත බලන්න…..

පරිවර්තනය පහත පරිදි වේ…

F&G සමාගම් ජාලය සඳහා අරමුදල් ලබා දීම තහවුරු කිරීම.

Banner Asset Managment (ඕස්ට්‍රේලියාව පදනම් කරගත් බලපත්‍රලාභි අරමුදල් කළමණාකරු) විසින් මල්ටිනෙට් සමාගම Multinet (Pvt), සහ ජේඑම්සී සමාගම ( JMC Ltd) යන සමාගම් හි සහයෝගයෙන් F&G සමාගම් ජාලය පුනර්ජීවනයට අමෙරිකානු ඩොලර් මිලියන 10 කර ආයෝජනයක් සිදු කිරීමට කැමැත්තෙන් ඇති බව අපි දන්වනු කැමැත්තෙමු. ඒ සඳහා මෙහි අමුණා ඇති අරමුදල් ලබා දීම තහවුරු කිරීමේ ලිපිය බලන්න.

ලිපිශීර්ෂයේ ඉහළින් දක්වා ඇති ඕස්ට්‍රේලියානු ආරක්ෂක හා අයෝජන කොමිෂම (ASIC) විසින් නිකුත් කළ ඉලක්කම් 9 කින් යුත් ACN කේත අංකය අරමුදල් ලියාපදිංචි අංකය වන අතර එය මූල්‍යමය හැකියාව හා අරමුදල් තහවුරු කර ගැනීම සඳහා යොදා ගත හැකිය. පිළිගත් බැංකුවකට හෝ මූල්‍ය ආයතනයකට හෝ ජාත්‍යන්තර මූල්‍ය සමාගමගමකට මෙම ලියවිල්ලේ වලංගුභාවය පිළිබඳව පරික්ෂා කිරීමට හැකිය.

මෙම හවුල්කාරීත්වය වඩාත් වැදගත් වීමට හේතුව වන්නේ අපගේ හවුල්කාර පාර්ශවයක් වන JMC සමාගම මුලින්ම මිලියන 300ක් අයෝජනය කිරීමට කැමති වීමයි. කෙසේවෙතත් KPMG ද මිලියන 500ක් P&G සමාගම අලුත්වැඩියාව සඳහා යොදවීමට තීරණය කරනු ලැබීය. මෙම හේතුව නිසා ආරම්භක අයෝජනය වූ මිලියන 500 වැඩි කිරීමේ ස්ථාවරයක අපි සිටින බව අපි දැනුම් දිමට කැමැත්තෙමු. CBSL මගින් ඉල්ලා සිටින ලද අරමුදල් සනාථ කිරීමටත් අපි තීරණය කොට ඇත්තෙමු.

මේ සමගම ඔබගේ දැනගැනීම සඳහා Banner Asset Managment හි ආයෝජන තොරතුරු ද අපි අමුණා ඇත්තෙමු.

Copyright © 2017 LNW TODAYThemetf

To Top