Conspiracy

ඒකාබද්ධය දෙදරවන මලබද්ද කණ්ඩායමක්!ඒකාබද්ධය කඩන් එජාප- චන්ද්‍රිකාගෙ රූකඩ වලින් ප්‍රවේශම් වනු!

ඒකාබද්ධයේ මහින්ද පිළ නියෝජනය කරමින් මෛත්‍රී ජනපති සමග ඩිල් දමමින් රහසේම හමුවෙන කිහිප දෙනෙකු හේතුවෙන් ඒකාබද්ධ විපක්ෂයේ ආණ්ඩු විරෝධී කණ්ඩායම දැඩි ලෙස කලකිරිමට ලක්ව සිටින බව අප දේශපාලන වාර්තාකරු අනාවරණය කළා.

මහින්ද රාජපක්ෂ මහතා දේශපාලනික ව විනාශ කිරීමේ අරමුණින් නැවත වරක් සිරිසේනට පාවා දීමේ කුමන්ත්‍රණයක් දියත් වෙමින් තිබෙන බවත් ඒ පිටුපස  එක්සත් ජාතික පක්ෂය විසින් චන්ද්‍රිකාගේ අනුදැනුම ඇති ව ඒකාබද්ධ විපක්ෂයේ තිදෙනෙකුගේ සහායෙන් සැලසුම් සහගත කුමන්ත්‍රණයක්  ක්‍රියාත්මක වෙමින් පවතින බවයි අනාවරණය වි ඇත්තේ.

මෙම කුමන්ත්‍රණයේ ප්‍රධානම අරමුණ වි ඇත්තේ ඒකාබද්ධ විපක්ෂය අතර ගැටුම්කාරි තත්ත්වයක් එති කර ඒ හරහා මහින්ද සහ ඒකාබද්ධ විපක්ෂය වට ඒකරාශී වි ඇති බලවෙග කැබලි වලට වෙන්කිරිම වන අතර එම මෙහෙයුම හේතුවෙන් රාජපක්ෂ පවුලේ ප්‍රබල දේශපාලන ක්‍රියාකාරින් අතරද ගැටුම්කාරි තත්ත්වයක් හටගෙන තිබේ.

මේ අතර පළාත් පාලන මැතිවරණයක් බලහත්කාරයෙන් කැදව ගැනිම සදහා මෙම කණ්ඩායමේ කිහිප දෙනෙකු සක්‍රියාව මැදිහත් විම සම්බන්ධයෙන් හිටපු ජනාධිපති මහින්ද රාජපක්ෂගේ උදහසටද ලක්වි ඇති බවටද තොරතුරු වාර්තා වේ.

තොරතුරු රැසක් බලාපොරොත්තු වන්න….

Copyright © 2017 LNW TODAYThemetf

To Top